Бойко Борисов обяви категорично, че след нанесените щети от "Продължаваме промяната" върху българската икономика, не вижда как партията му би се коалираля с тях.
"С всеки изминал ден, с щетите, които са нанесли партиите на промяната в страната, нашите избиратели не допускат да се коалираме с тях за предстоящите избори", посочи той пред журналисти при посещението му в Рилския манастир.
"Тази кражба, която е била през последните шест месеца, ще отврати много народа и резултатите от изборите ще бъдат различни. Освен това, сега като го няма Бойко Рашков, съм сигурен, че и машините няма да бъдат така манипулирани. Стотици машини разнасяха по складове", разясни още Борисов.
Лидерът на ГЕРБ се зачуди как българите си представят това пилеене на пари година и половина с милиарди по какъв начин се оправя след това.
"Експериментът "Василев – Петков" донесе милиарди щети, така че не знам господин Лорер какво вижда в "оправила се държавата", попита той.
Борисов обяви, че в 1400-годишната история на страната ни, единствено той прави газова връзка, тази с Гърция.
"Президентът Радев ме обиди много, като ме сравни с Кирил Петков, че и аз съм разхвърлял тръби. Това е най-голямата обида, която ми е нанесъл. Ако иска може да възложи да проверят стотиците километри нови газопроводи, които направихме.
Казват Радев имал реваншизъм, той направи трима министри на Нинова, това ли е реваншизъм, а когато неговото служебно правителство с министър тогава Рашков малтретираше политическите партии, притискаше хората. Тогава нямаше ли реваншизъм?", отсече Борисов и заключи: "Господ забавя, но никога не забравя".
Над 100 изпълнители- певци, танцьори и музиканти, участват в провеждащия се в Трън благотворителен концерт в помощ на пострадалите при пожара в селата Рани луг, Слишовци и Насалевци. Едновременно с концерта е организиран и благотворителен базар. Благотворителната проява е под наслов "Обединени за Трънско", а нейни организатори са Велин Шейтанов и..
Сдружение „Хора и традиции“ организира първия по рода си дегустационен празник на традиционни и нови ястия с кестени в симитлийското село Брежани. Той ще се състои на 7 септември на площада в селото. В събитието ще участва Иван Звездев, който ще представи гурме ястия и ще оцени най-добрите постижения на съвременната кухня от региона. Ще бъдат..
Късно снощи служители на пожарната, парковата дирекция и доброволци успяха да потушат огъня на източният и южният фронт. Активно остана да гори само на северозапад, където днес ще бъдат съсредоточени близо 70 огнеборци. Тежка техника разширява просеките под билото на връх „Исмаилица“, за да спрат разпространението на пожара в най-тежкия и..
В навечерието на празника на Рождество Богородично, днес от 09.00часа, Негово Светейшество Софийският митрополит и Български патриарх Даниил, ще отслужи водосвет в Храм "Св. 40 мъченици", град Сапарева баня. Посещението на патриарх Даниил в града, ще бъде първо, след неговия избор за Български патриарх и Софийски митрополит
Днес ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но ще е без валежи. Вятърът ще бъде от североизток, предимно слаб, в Източна България - до умерен. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33° градуса.
С ритуал по полагане на венци и цветя обществеността на Благоевград отбеляза 140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия. Присъстващите официални лица и гости на града, бяха поздравени за празника от зам.-кмета на община Благоевград Станислав Кимчев, който припомни събитията, състояли се преди 140 години и подчерта..
Още снощи е спряно разпространението на огъня, обхванал около 100-120 дка смесена гора на границата на Софийска и Пернишка област. В по- голямата си част, пожарът е бил на брезнишка територия, каза директорът на местното горско стопанство Юлий Сираков. Над 40- 50 пожарникари, горски служители, доброволци и от двете области са се включили в..