Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нов живот за стадиона в Селище

БД „Спортни имоти“ към Община Благоевград и кметският наместник на с. Селище Георги Анастасов обединиха усилия за почистване и облагородяване на отдавна изоставения стадион в малкото населено място, съобщават от Общината. Целта е спортният терен да се превърне в подходяща база за провеждане на тренировъчни процеси, което ще даде допълнителни възможности за развитие на футболните школи.
След основно почистване на игрището, предстои то да бъде изорано, а стадионът да бъде засят с нова тревна настилка.  Предвижда се и пробиване на сонда, и изграждане на поливна система за поддръжката на терена.
След приключване на дейностите по почистване и облагородяване, стадионът ще бъде включен в актива на Спортни Имоти Благоевград за стопанисване. 
Община Благоевград предвижда и изготвяне на проект, с който да кандидатства за финансиране пред Министерство на младежта и спорта, а идеята е условията на терена да бъдат усъвършенствани. 
Кметът Илко Стоянов и неговият екип полагат непрекъснати усилия за развитието на спорта в общината, коментират от пресцентъра на Стоянов. В момента се извършва цялостен ремонт в баскетболната зала, намираща се в Спортния интернат в града. Средствата за дейностите са осигурени от дарител, а след приключването им, спортистите, практикуващи една от най-популярните игри, ще имат отлични условия за тренировки и баскетболни срещи. 
В рамките на настоящата година е предвидено и обновяване на покрива на спортна сграда на футболно игрище в с. Логодаж, заедно с реновиране на  терена и съблекалните.

По публикацията работи: Екатерина Николова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Слънчево време

Днес ще бъде слънчево. Преди обяд на места в равнинната част от страната ще бъде мъгливо или с ниска облачност. Вятърът в повечето райони ще е слаб от юг-югозапад. Максималните температури ще са между 10° и 15°.

публикувано на 24.11.25 в 07:06

Малоброен протест срещу срещу въвеждането на еврото се състоя и в Перник

Граждани, сред които преобладаваха възрастните хора, се събраха пред сградата на общината, за да изразят недоволството си срещу въвеждането на еврото и политиката на правителството като цяло. „България не е готова за еврото, а просто насила я тикат. Първо са пипнати, по- точно масажирани данните, за да може да направим този 3-процентов дефицит,..

публикувано на 23.11.25 в 15:39

Отводнени са залетите пътища и селища в общините Петрич и Сандански

Всички пътища и населени места в общините Петрич и Сандански, които миналата нощ бяха залети от проливните дъждове, вече са отводнени, като са почистени и наносите от кал по улиците и междуселските пътища. Голям пожар е възникнал тази нощ в хотел в курортната местност "Семково" над Белица. Екипите на пожарната и общинските аварийно-спасителни отряди..

публикувано на 23.11.25 в 13:20

Високи нива на реките Струма и Места вследствие на обилните валежи

Високи са нивата на реките Струма и Места вследствие на обилните валежи от дъжд пред последните два дни. Най-сериозно е повишението в долните течения, където има потенциална опасност водите да прелеят от речните корита, предупреждават хидролозите от местните станции на НИМХ.  Към момента няма сигнали за разливи от високопланинските реки, показва..

публикувано на 23.11.25 в 12:50

Наситен със събития уикенд в Банско

В ПГ „Алеко Константинов“ в Банско официално беше откри та новата спортна зала, създадена за практикуване на йога, пилатес и бразилско жиу-жицу. Пространството е напълно обновено и предоставя отлични условия за спорт, развитие и здравословен начин. В събота беше и финалът на първото издание на форума „Творческо Банско“ – ново..

публикувано на 23.11.25 в 08:47

Облачна неделя

Днес в страната от северозапад ще навлиза студен въздух. Над повечето райони ще се задържи облачно. На места в западната половина от страната с прекъсване ще вали дъжд. Над Южна България облачността ще се разкъсва и след обяд ще бъде предимно слънчево. В югоизточната част от страната вятърът ще се задържи умерен от юг-югозапад, а в останалата ще се..

публикувано на 23.11.25 в 07:28

Съоръженията на „Напоителни системи“ в Благоевград и Кюстендил са под постоянно наблюдение

Във връзка с обилните валежи от дъжд на територията на област Благоевград, служители на „Напоителни системи“ ЕАД извършват постоянен контрол и наблюдение на участъците на р. Места, които се стопанисват от Дружеството. Констатирано е преливане на вода от р. Места в община Хаджидимово, но няма опасност от заливане на населените места и инфраструктура...

публикувано на 22.11.25 в 16:30