Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арбен Мименов: Кафелов не ме е търсил за решаването на проблеми

„Не мога да кажа какво е довело до трагичната смърт на кмета на община Якоруда Нуредин Кафелов. За себе си мога да кажа, че трудностите ме амбицират още повече, амбицират ме много повече трудностите и предизвикателствата отколкото лекотата. Всеки има свой характер, различен генотип, различна психология и психика всичко е индивидуално за всеки организъм и какво може да доведе до затруднение, трудно може да се обобщи за всеки един.“ Това заяви за Радио Благоевград дългогодишният кмет на община Сатовча Арбен Мименов по повод смъртта на неговия колега, който вчера бе открит с огнестрелна рана в главата на задната седалка на автомобила си в местността „Трещеник“.

За отговорността пред кметския пост Мименов сподели:

„Тежест има всеки един както при нас кметовете, така и във всяка професия, но отговорностите и ангажиментите на всеки кмет са много, проблемите са много и когато си амбициран да ги решиш максимално в по-голяма степен тогава е трудно.“  

Арбен Мименов се е срещнал с Нуредин Кафелов последно в Петрич на 110 годишнината от освобождението на града. Мименов не е забалезал промяна в настроението и поведението на Кафелов. Бил е усмихнат и адекватен, както винаги.

„Лично мен не ме е търсил за решаването на проблеми.“, заключи Арбен Мименов и изказа съболзенования на близките на семейството на Кафелов и на жителите на община Якоруда. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

С празнична програма и курбан, село Крупник отбеляза храмов празник и 90 години от освещаването на църквата „Свети Архангел Михаил“

Днес, 8 ноември, когато Православната църква почита Свети Архангел Михаил — покровител на небесните войнства, село Крупник тържествено отбеляза храмовия празник на своята едноименна църква. Тази година празникът е още по-специален, защото се навършват 90 години от освещаването на Божия дом, който е духовен и културен символ на най-голямото село в община..

публикувано на 08.11.25 в 16:30

НС на "Продължаваме промяната" избра Николай Денков за зам.-председател на партията

Националният съвет на партия "Продължаваме промяната" избра Николай Денков за зам.-председател на партията, съобщиха от формацията.  Номинацията на Денков е била направена от лидера на партията Асен Василев съгласно промените в устава, гласувани от Общото събрание през септември. Сред решенията, приети тогава, в устава беше записано, че..

публикувано на 08.11.25 в 15:18

Наградиха най-добрите от Зонална изложба „Струма“ в Благоевград

Под звуците на цигулков ансамбъл "Прима виолина" към НЧ  "Никола Вапцаров"  с ръководител Гергана Стоянова откриха зонална изложба „Струма“ в Благоевград. Тази година в изложбата бяха допуснати 187 творби на 105 автори от цяла Югозападна България, обяви директорът на Градската художествена галерия Иван Милушев. Той се похвали с новата зала на..

публикувано на 08.11.25 в 14:30

Храмов празник отбелязва черквата в Крупник

Храмът в симитлийското село Крупник, в който се пази копие на обкова на Крупнишкото евангелие, отбелязва своята 90-годишнина. Градежът на църквата започва през 1932 г. и завършва три години по-късно. Осветена е на храмовия празник свети Архангел Михаил, от Неврокопския митрополит Борис.  Храмовият празник на църквата "Свети Архангел Михаил“..

публикувано на 08.11.25 в 07:35

Честваме Архангеловден

Православната църква отбелязва на 8 ноември Събора на Свети Архангел Михаил и другите небесни безплътни сили. Денят на Свети Архангел Михаил – военачалник на цялото небесно войнство от ангели и архангели, е вторият по значимост след Димитровден есенен празник. В народните представи денят е известен като Архангеловден, на който празнуват всички с..

публикувано на 08.11.25 в 07:26

Дъждовна събота

Днес преди обяд валежите временно ще спрат. През втората половина на деня от запад на изток отново ще има валежи от дъжд. На места в югозападната половина от страната количествата ще са значителни. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток.  Максималните температури ще са между 13° и 18°.

публикувано на 08.11.25 в 07:21

Високи отличия за пернишки полицейски ръководители

С „Почетен знак на МВР- I степен” бе отличен началникът на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР – Перник Кирил Иванов. „Почетен знак на МВР – III степен”получиха  Венцислав Манов-началник на Първо РУ – Перник и Росен Илиев-началник на РУ – Трън. Отличията им бяха връчени на тържествена церемония в Перник по повод..

публикувано на 07.11.25 в 16:22