„От медиите разбрах, че през последните дни Нуредин Кафелов се е чувствал дискомфортно заради проверките във връзка с възлагането на обществени поръчки,“ каза за Радио Благоевград кметът на община Белица Радослав Ревански по повод смъртта на колегата му от община Якоруда. По думите му Кафелов беше човек, който изглеждаше солидно, не беше плах. „Но човек изглежда по един начин отвън и никой не знае как се чувства отвътре. Той си е знаел какво му е,“ заяви Ревански. Той не е категоричен, че проверките на КПКОМПИ са мотив за самоубийството на Нуредин Кафелов. Като цяло комисията проверява всички кметове, поясни кметът на Белица. „Нашата работа като кметове е изключително динамична натоварена, занимаваме се с проблеми от всякакво естество, има напрежение и всеки който става кмет знае, че ние работейки с документи има риск да направим нарушение, тъй като има много пропуски в законодателството в тази връзка. Това не бива да е повод да посегнеш на живота си. Все още няма заключение от разследващите органи и ние не можем да кажем какво го е подтикноло. Освен работата хората имат и други проблеми, ние все още не знаем точно,“ категоричен е Радослав Ревански.
Повечето основни хранителни стоки и плодове поскъпват, докато цените на повечето зеленчуци се понижават на борсите у нас през седмицата, показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в..
Времето днес ще е облачно, на много места с мъгла или намалена видимост. Около обяд от юг отново ще завали, като валежите ще са главно в Югозападна и Източна България. Минималните температури ще са между 8° и 13°, максималните - между 15° и 20°.
Днес, 8 ноември, когато Православната църква почита Свети Архангел Михаил — покровител на небесните войнства, село Крупник тържествено отбеляза храмовия празник на своята едноименна църква. Тази година празникът е още по-специален, защото се навършват 90 години от освещаването на Божия дом, който е духовен и културен символ на най-голямото село в община..
Националният съвет на партия "Продължаваме промяната" избра Николай Денков за зам.-председател на партията, съобщиха от формацията. Номинацията на Денков е била направена от лидера на партията Асен Василев съгласно промените в устава, гласувани от Общото събрание през септември. Сред решенията, приети тогава, в устава беше записано, че..
Под звуците на цигулков ансамбъл "Прима виолина" към НЧ "Никола Вапцаров" с ръководител Гергана Стоянова откриха зонална изложба „Струма“ в Благоевград. Тази година в изложбата бяха допуснати 187 творби на 105 автори от цяла Югозападна България, обяви директорът на Градската художествена галерия Иван Милушев. Той се похвали с новата зала на..
Храмът в симитлийското село Крупник, в който се пази копие на обкова на Крупнишкото евангелие, отбелязва своята 90-годишнина. Градежът на църквата започва през 1932 г. и завършва три години по-късно. Осветена е на храмовия празник свети Архангел Михаил, от Неврокопския митрополит Борис. Храмовият празник на църквата "Свети Архангел Михаил“..
Православната църква отбелязва на 8 ноември Събора на Свети Архангел Михаил и другите небесни безплътни сили. Денят на Свети Архангел Михаил – военачалник на цялото небесно войнство от ангели и архангели, е вторият по значимост след Димитровден есенен празник. В народните представи денят е известен като Архангеловден, на който празнуват всички с..