Община Благоевград ремонтира участък от ул. „Иван Михайлов“, намиращ се при входа на града от гл. път Е-79. С извършване на дейностите са отстранени неравности по шосето, които до този момент създаваха неудобство за водачите на моторни превозни средства и предпоставки за пътно-транспортни произшествия.
След фрезоване на съществуващата настилка е положен нов плътен асфалтобетон с дебелина 5 см. Направен е битумен разлив, на място са рекордирани и нивата на уличния отток и на ревизионна шахта. По новоремонтирания участък предстои да бъде положена и надлъжна маркировка за по-голямо удобство на шофьорите, съобщиха от пресцентъра на общината.
Извършените СМР са част от Капиталовата програма на Община Благоевград, като в момента от нея се изпълняват множество обекти, намиращи се на територията на града и малките населени места.
Д-р Явор Дренски е новият директор на МБАЛ „Рахила Ангелова“ в Перник. Той бе избран днес на състоялото се общо събрание на акционерите. Д-р Дренски ще замени подалия оставка преди повече от месец Емил Ненков. Следва технологично време за вписването му като нов директор на МБАЛ „Рахила Ангелова“, което на практика предполага, че новата си роля д-р..
Дъжд е валял 20-ина минути в зоната на пожара в Рила, което ще помогне за овладяването на огъня. Това казаха за БНР доброволци от Кюстендил, които са на терена. Екипите на Пожарната и горските работници са все още в района, за да огледат периметъра, включително и с дрон, и да решат как ще продължи гасенето. Прогнозите са в планината да вали до..
Седмият Център за специализирана здравно–социална грижа за деца с високорисково поведение и потребност от здравни грижи беше открит в Кюстендил. Проектът е пилотен и е първи за страната. Стойност на проекта е над 3,5 млн. лв., и ще предоставя социалната услуга "Терапия и рехабилитация" като съвкупност от различни дейности за развиване, възстановяване,..
"Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград уведомява своите потребители, че в периода от 06:00 часа на 29.07.2025 г. (вторник) до 06:00 часа на 31.07.2025 г. (четвъртък) ще бъде извършена планова годишна профилактика , включваща почистване и дезинфекция на водоснабдителна система „Чакалица“ . В рамките на посочения период ще бъде..
Забранява се поливането на градини с питейна вода в община Дупница. Заповедта на кмета е издадена във връзка с писма от областния управител на Кюстендил и управителя на “Кюстендилска вода”, с оглед намаляване дебита на водоизточниците. Забранено е ползването на питейна вода за напояване на земеделски земи и поливане на зелени площи /дворове, градини,..
От 17 до 19 юли Банско отново ще се превърне в сцена за едно от най-очакваните музикални събития у нас — Bansko Rock Fest 2025. Три поредни вечери градът ще събере рок фенове от цялата страна за среща с някои от най-обичаните български групи и изпълнители. Началото на концертите е в 20:00 ч., а организаторите обещават истински празник за сетивата..
С полагане на цветя пред бюст-паметника на Васил Левски в Благоевград ще бъдат почетени 188 години от рождението на Апостола на свободата. Церемонията, в знак на признателност към живота и делото на Дякона, ще се състои на 18 юли (петък) от 09:30 часа на едноименния площад в областния център.