Кметът на Благоевград Илко Стоянов и олимпийските вицешампиони на висилка от игрите в Атланта през 1996 година Красимир Дунев (президент на Българската федерация по гимнастика) и Йордан Йовчев – от Олимпиадата в Атина през 2004 година (халки), който е и генерален секретар на Българската федерация по гимнастика, поставиха официалното начало на XVIII Международен турнир по спортна гимнастика „Любчо Солачки“ в Благоевград. Тримата връчиха и отличия – купи и медали на победители в различните категории. Деца и младежи бяха наградени и от Силвия Домозетска, директор на дирекция „Култура, спорт и туризъм“ към Община Благоевград. В състезанието, което продължава и през утрешния ден, участват над 240 състезатели от България, Гърция, Северна Македония, Сърбия и Великобритания. В надпреварата се съревновават спортисти от 8 до 16-годишна възраст. Българските клубове, част от турнира са: „Любчо Солачки“ (домакин на състезанието), „Светкавица“, „Торнадо“, Гераниум“, Национална спортна академия, „Левски Спартак“, „Черноморец“, „Етър“, „Етър Стил“, „Йовчев – Дунев“, „Гимнастика“, ЦСКА, „Юнак“, „Спартак Пловдив“, „Стрийт Уоркаут“ и "Ели – Гаш". В спортното събитие специално участие имат и Емилиян Костадинов и Радена Ангелова – двамата за първи път ще представят България на Световното първенство по спортна гимнастика за младежи със Синдром на Даун, което ще се проведе от 1-ви до 5 декември в Понте ди Леньо (Италия). Съорганизатори на състезанието са Община Благоевград и Българската федерация по гимнастика с подкрепата на „ХЕК Солар“. Турнирът се провежда в зала „Скаптопара“, при свободен вход.
Навършват се 152 години от обесването на Апостола на свободата Васил Левски. В цялата страна денят ще бъде отбелязан с редица събития. В Карлово, родният му град, ще се проведе възпоменателна церемония на едноименния площад с участието на представителни формирования. С паметно шествие ще започне церемонията по отбелязване на годишнината в..
В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Повече по количество ще са валежите в Източна България. Снежната покривка ще продължи да се увеличава, най-много в Североизточна България. Днес от запад снеговалежите постепенно ще започнат да спират, а над югозападните райони и..
За осемнадесета поредна година Националният археологически институт с музей, с подкрепата на още 19 музея, организира временна изложба „Българска археология“. Изложбата и каталогът към нея представят най-интересните и впечатляващи открития и проучвания, открити през предходната година. Включени са 32 обекта, илюстриращи развитието на културите в..
ОДМВР-Благоевград издирва Хава Алиаза - на 39 години, и сина ѝ Алим Чолаков Алиаза - на 7 години, и двамата от с. Аврамово, общ. Якоруда. Те са в неизвестност от 10.02.2025 година. Жената е висока 172 см. със слабо телосложение, кафяви очи, дълга кестенява коса, която е прошарена. Детето е с ръст около 110 см., пъстри очи и къса руса коса...
Премиерът Росен Желязков е разпоредил 24-часов режим на наблюдение на пътната обстановка заради снеговалежите. Областните управители да бъдат в пълна и постоянна координация с всички институции по места е поискал министър-председателят. Изискано е също стриктното спазване на ангажиментите по почистването и поддържането на пътищата. Целта е да се..
За осемнадесета поредна година Националният археологически институт с музей организира временна изложба „Българска археология 2024“. По традиция тя представя резултатите от проучванията през изминалия археологически сезон, като излага някои от най-интересните находки и богат илюстративен материал. Тази година съорганизатори са 19 исторически и..
Възстановено е движението на пътя за София през Владая, съобщи директорът на Областно пътно управление в Перник Емилия Ваклинова. Временно то беше спряно заради катастрофа на софийска територия и причиненото заради нея огромно задръстване, като автомобилите се пренасочваха по автомагистрала "Струма". Катастрофа затвори временно пътя Перник -..