Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ПСС-Банско: Спешно се нуждаем от хеликоптер при инциденти в планината

18 часа продължи акцията в Пирин, при която 40 планински спасители трябваше да достигнат и да свалят на ръце телата на загиналите в планината туристи. Едното е на 70-годишния Пламен Христов, изчезнал навръх Коледа, а другото на сръбски гражданин, открит случайно.

От ПСС – Банско коментираха, че акцията е била изключително опасна. „Тежка акция, хеликоптер не можа да ни окаже помощ, поради техните си изисквания за летене. 

Проблемът е, че държавата абдикира от това, че спешно трябва да се осигурят летателни средства за оказване на помощ по въздуха“ – каза за Радио Благоевград Венелин Петров от ПСС-Банско. По думите му абсолютен абсурд е в 21 век хората да рискуват живота си, да отидат до място, което е трудно достъпно и рисковано.


По публикацията работи: Светлин Кърпачев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Протест в Бобов дол заради ограничен достъп до работни места

Повече от 200 души са събраха на протест днес в центъра на Бобов дол. Местните жители протестират срещу отказания достъп до работните места на заетите в няколко местни предприятия. Те изказаха недоволството си срещу собственик на предприятие за детайли и заготовки за тежката промишленост - фирма "Маг", който е ограничил достъпа до останалите фирми,..

публикувано на 08.02.25 в 14:22
Съдебната палата в Кюстендил

Районен съд – Кюстендил взе мярка за неотклонение „Задържане под стража“ по отношение на обвиняем в отглеждане и държане на наркотични вещества

Мярка за неотклонение „Задържане под стража“ по отношение на 34 – годишен обвиняем за засяване, отглеждане и за държане на високорискови наркотични вещества, определи Районен съд – Кюстендил. Съдът уважи искането, направено от Районна прокуратура – Кюстендил за вземане на най – тежката мярка за неотклонение. Защитата пледира за по- лека мярка:..

публикувано на 08.02.25 в 13:25

“На Сурва в Джерман”

Над 1 000 кукери от Югозапада посреща днес дупнишкото село Джерман на второто издание на Фестивала на маскарадните игри “На Сурва в Джерман”.   Организатори са местното читалище “Пробуда” със съдействието на Кметство Джерман и Община Дупница. Участват 13 групи самодейци от Сапарева баня, Перник, Благоевград, Петрич и др. Те се събират на стадион..

публикувано на 08.02.25 в 08:36

"Златен грозд" в Мелник

Фестивал на мелнишкото вино "Златен грозд" ще се проведе в Мелник този уикенд. Традиционният фестивал се организира за 13-а година. Винопроизводителите от Мелнишкия регион ще представят най-доброто от своята продукция. Подготвена е и богата фолклорна програма. Специални гости ще бъдат Володя Стоянов и Иван Дяков. Ще се проведе и конкурс за..

публикувано на 08.02.25 в 08:34

Слънчево и студено време

Днес, 8 февруари, над Западна и Централна България времето ще е предимно слънчево с по-значителни увеличения на облачността над Дунавската равнина. Максималните температури ще бъдат между 1° и 6°.

публикувано на 08.02.25 в 08:17

Няма да удължават грипната епидемия в Перник

Грипната епидемия в Перник няма да се удължава. От 10 февруари учениците, които се обучава дистанционно, се връщат в училище, а въведените противоепидемични мерки се прекратяват, съобщи директорът на РЗИ д-р Александър Златанов. От обявяването на грипната епидемия на 30 януари досега се наблюдава плавен спад на заболеваемостта от грип и остри..

публикувано на 07.02.25 в 17:29

АПИ: Разлято масло на АМ "Струма" затруднява трафика

Временно е ограничено движението в крайна дясна лента на АМ "Струма", при км 15, в посока София поради аварирал тежкотоварен камион.  Трафикът се осъществява в активната и изпреварващата лента. На мястото има разлято масло и се опесъчава. Шофирайте внимателно и със съобразена скорост.

публикувано на 07.02.25 в 17:20