Закрит плувен басейн, изцяло с минерална вода беше открит в Кюстендил. Той се намира в сградата на Природо-математическата гимназия в града. Новооткритият комплекс разполага с чисто нови съблекални и душове с минерална вода.
Параметрите на басейна са 18 на 8 метра, а дълбочината е от 1,30 до 1,60 м. Температурата на водата ще бъде поддържана в рамките между 28 и 30 градуса.
"Спазени са всички хигиенни норми. Ще поддържаме водата по-топла, за да е приятно за най-малките. Освен това сезонът е зимен", разказаха инвеститорите от сдружението "Плувен клуб Велбъжд".
Инициаторите на инвестицията са четирима - Станислав Георгиев, Методи Чивийски, Антон Тодоров и Антон Йорданов.
"Басейнът ще може да се ползва от всеки. Ще има организирани и индивидуални тренировки, курсове по водна аеробика. Това ще бъде плувен комплекс, какъвто отдавна не е имало в нашия град", казаха още от сдружението. От там допълниха, че желанието им е в Кюстендил да има нормални условия за упражняване на плувни спортове. Комплексът ще има четирима основни треньори, спасители и треньорка по водна аеробика.
Създадохме сдружението не за бизнес, а в интерес на кюстендилци и с идеална цел. Не искаме да печелим от това. Инвестирали сме доста средства, за да може да тръгне и се надяваме до шест месеца да започне да се самоиздържа, коментираха още инвеститорите.
Басейнът в гимназията не работеше дълго време. Учебното заведение нямаше средства да го поддържа и да обслужва посетителите, такива средства нямаше и общината.
Ниските заплати водят до отлив на кадри, заявиха по време на организирания от регионалната структура на КТ „Подкрепа” протест служители на ТП НОИ в Перник и настояха за 20- процентно увеличение на възнагражденията. Националният осигурителен институт е една от най- работещите и натоварени администрации в страната, каза председателят на синдикалната..
46 дупнишки семейства празнуваха заедно днес сватбените си юбилеи.Тържеството се организира от Общината за 12-та година в Деня на християнското семейство. На поканата се отзоваха 40 двойки със златни сватби и 6 – с диамантени. Те бяха посрещнати с питка и мед в местен ресторант от кмета Първан Дангов, който влезе в ролята на кум. Празнуващите изслушаха..
С празничен концерт в Кюстендил ще бъде отбелязан Денят на православната християнска младеж и семейство. Той ще се състои днес от 18:00 ч. в залата на Килийното училище в града. В концертната програма ще прозвучат изпълнения на смесените църковни хорове при храм „Свети вмчк Димитър Солунски“ и храм „Успение Богородично“ в Кюстендил, ученици от..
Църквата „Въведение Богородично“ в старинния квартал „Вароша“ в Благоевград днес отбелязва своя храмов празник. На 21 ноември честваме Деня на християнското семейство. С решение на Св. Синод на Българската православна църква от 1929 г. празникът се чества и като Ден на християнското семейство и на православната християнска младеж. Сутринта,..
Седемнадесет акта са съставени на ТЕЦ "Бобов дол" от началото на годината до сега от Регионалната инспекция по околна среда и води в София, съобщи Даниела Тонева, от сдружението "За Разметаница". В отговор на изпратено от нея запитване от инспекцията са казали, че от януари до настоящия момент на 2025 г. са осъществени 56 проверки на дружеството. За..
Синформационни срещи в общините по поречието на река Места започна информационната кампания на Областен информационен център – Благоевград в Пиринско. Кампанията е посветена на актуалните възможности по Програмите, финансирани от Европейските фондовете при споделено управление 2021-2027, както и Индикативните работни програми за 2026 година. Въпреки..
Държавният бюджет за 2026 година ще бъде гласуван на първо четене в пленарната зала. Финансовата рамка за догодина е изчислена с дефицит от три на сто или 3,6 милиарда евро. Бюджет 2026 година е изчислен с лимит за поемането на нов държавен дълг от 10,5 милиарда евро, който многократно надхвърля изплащането на дефицита и рефинансирането на старите..