Горски служители от Разлог представиха пред деца професията на лесовъда.
Като продължение на инициативите, свързани с отбелязването на професионалния празник на българските лесовъди – Седмицата на гората и 110-годишнината от създаване на Горска служба гр. Разлог, служители на ТП „Държавно горско стопанство - Разлог“ гостуваха на малките природолюбители от ЦДГ „Незабравка“.
Децата изслушаха с интерес разказа на горските служители. Чрез игри и нагледни демонстрации най-малките получиха нови знания за планетата, природата, гората и работата на лесовъдите.
Със своите рисунки и песни малчуганите показаха колко много знаят за света около тях и колко всеобхватна е любовта им към природата.
Лесовъдите зарадваха малките си приятели с юбилейни торбички и лакомства, като акцентираха на необходимостта да се използват колкото може по-малко вредни за природата и планетата продукти.
Демонстрация на професионални знания и умения, учебно-тренировъчни фирми, творчески ателиета и викторини, благотворителна кулинарна изложба и празнична програма – XII Парад на професиите и знанието в ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“. Учениците успяха уверено да привлекат вниманието на петричани, за да ги запознаят и да разкажат за специалностите в..
От 7 май 2025 г., сряда, в Благоевград стартират инженерно-геоложки проучвания в рамките на проектите за реконструкция на ул. „Александър Стамболийски“ и пл. „Македония“. Ще бъдат направени седем вертикални сондажа с цел анализ на почвения състав в зоните между ул. „Александър Стамболийски“ и кв. „Вароша“ от Младежки дом до ул. „Христо Силянов“, както..
Сайтовете на НАП, Агенция "Митници" и Министерството на електронното управление (МЕУ) се сринаха за кратко, показа проверка на БНР. От Националната агенция за приходите обясниха, че са имали проблем с достъпността на сайта, но не и на електронния портал (https://portal.nra.bg/). В портала всички услуги са достъпни и работят безпроблемно. От Агенция..
В Разлог бе почетена паметта на Гоце Делчев - водач и идеолог на българските македоно-одрински революционни комитети и национален герой на България, жертвал живота си за освобождението на българските територии, останали под османско владичество. Днес пред паметника на Гоце Делчев в Разлог, в знак на почит и уважение към героичното му дело, се..
Заявления за обезщетения за над 300 хил. дка са подадени от земеделски производители в цялата страна, във връзка с априлските студове, за измръзване и осланяване на продукцията. Заявленията са общо 5 033, съобщи в Кюстендил заместник-министърът на земеделието и храните Иван Капитанов. Днес Капитанов се включи в оглед на част от овощните градини, за..
Община Благоевград разработи интерактивна карта на съществуващите контейнери за разделно събиране на отпадъци от опаковки в града. Контейнерите са част от системата за разделно събиране на хартия, пластмаса, метал и стъкло. Чрез картата гражданите могат да се запознаят с местоположението на всички налични цветни контейнери от системата за..
53-годишен мъж от пернишкото село Расник е задържан с прокурорско постановление за до 72 часа. Арестът му е извършен след като за пореден път нанесъл побой на съпругата си. Сигналът в полицията подала потърпевшата 44- годишна жена. По нейни данни тя била удряна с юмруци в областта на главата и тялото. Това е поредният случай на домашно насилие в..