Легендарният барабанист на Дийп Пърпъл - Ян Пейст пристига в Благоевград. Визитата му, в края на септември, е част от фестивалната програма на общината за пролетно-летния сезон. В следващите няколко месеца се очаква да гостуват изявени изпълнители от балканската и световната музикална сцена. Това обявиха днес от екипа на кмета на Благоевград, Илко Стоянов.
Цеца Величкович, Деспина Ванди, Васил Найденов и Силвия Кацарова – това са само част от имената на изпълнителите, които ще се включат в различни фестивални прояви това лято. Според директора на хуманитарното направление в общинска администрация, Силвия Домозетска, целта е да се удовлетворят различните музикални вкусове на жителите и гостите на Благоевград.
Основен акцент в лятната развлекателна програма на общината ще бъдат децата, увери Силвия Домозетска. Сред предвидените атракции е и популярният Динопарк с неговите „живи динозаври“.
Отбелязването на 30-годишнината на Биг Бенд - Благоевград и половинвековния юбилей на БНР – Радио Благоевград, също са част от културната програма на общината.
Няколко локации са определени за различните музикални и фестивални прояви – Парк „Македония“, крайградската зона „Бачиново“, площадните пространства в ЦГЧ, старинният квартал „Вароша“ и някои от близките села на общината.
Около 800 хил.лв. са заложени за финансирането на отделните прояви, толкова колкото е било предвидено в общинския бюджет, уточниха от кметския екип. Съпоставката бе направена на база сравнителен анализ с провеждащия се преди години в Благоевград фестивал „Франкофоли“. Само за няколко издания, от 2016-та до 2019-та година, от общинските средства са изразходвани над 5 млн.лв. без да се отчете някакъв приход след това, допълни кметът Илко Стоянов.
Във Варна президентът и Румен Радев се включи в тържествения ритуал по връчване на дипломи и пагони на младите офицери от Випуск-2025 на Висшето военноморско училище "Никола Вапцаров". Пред журналисти президентът коментира разпродаването на държавни имоти от правителството, което по думите му "подготвя пладнешки грабеж с продажбата на над 4400 имота в..
Напрегната е обстановката на пожара в Пирин днес. Това каза преди минути за Радио Благоевград директорът на горското стопанство в Сандански Симеон Ефремов. По думите му огънят над Струмяни се разгаря отново. На терен и са екипи на пожарната и горските стопанства, които ще се опитат да овладеят ситуацията, въпреки прогнозите за горещо време..
Жълт код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 21 области у нас (виж графиката по-долу). Според прогнозата на НИМХ днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен, в югоизточните райони и временно силен източен вятър. Температурите още малко ще се повишат и максималните ще бъдат между 34° и 39°, в София –..
Община Кюстендил организира поредица от събития всяка събота до края на месец август на емблематичната сцена „Базиликата“ в Хисарлъка. По този повод "Пътнически автотранспорт" удължава работното време на Атракционна линия „Пауталия“ – до 22:00 часа всяка събота до края на месец август. Насладете се на концерти, културни прояви и незабравими вечери в..
Шестима нарушители на заповедта на кмета за противопожарна безопасност са установени и глобени на територията на община Перник от началото на годината, съобщиха от общината. С настъпването на пожароопасния сезон сигнали за нарушения не са постъпвали. Голяма част от пожарите в Перник са в жилищни сгради, като в повечето от случаите причината е или..
От днес до 15 август /петък/, от 6:30 ч. до 16 ч. ще се извършват дейности по подобряване на отводняването в участъка от АМ „Струма“ между 10-и и 37-и км на територията на област Перник. При изпълнение на работите поетапно ще се ограничава достъпът до аварийните ленти в 27-километровата отсечка от 10-и км до п. в. „Долна Диканя“ /37-и км/...
Боби загина в тежка катастрофа станала в месността "Предел", вчера следобед. Ще го запомним, като добър колега и приятел. Екипът на Радио Благоевград изказва съболезнования на близките! Почивай в мир, Боби!