Дългоочакваният четвърти кръг от BG X Enduro Championship се проведе на 24 и 25 юни в Банско. Организатори на най-атрактивното мотосъстезание - Three Mountains Hard Enduro Bansko 2023, са Мото дружина Банско и Община Банско, които тази година изненадаха участниците с екстремни трасета в първия състезателен ден и нова конфигурация на Х-крос трасето във втория.
Над 200 състезатели – най-добрите в екстремния мотоциклетизъм у нас представиха зрелищен професионализъм на многобройните си почитатели.
Впечатляващо беше участието на състезателите от клас джуниър, като най-многобройни бяха наследниците от Мото дружина Банско.
На финала на атрактивното състезаание беше подготвен и интересен награден фонд.
Да връчат призовете, дойдоха кметът на Община Банско Иван Кадев и зам.-кметът Стойчо Баненски.
Пред болницата в Разлог беше открит паметник на д-р Асен Велев – един от най-обичаните и уважавани лекари в региона. Лечебното заведение носи неговото име. На тържествената церемония се събраха десетки граждани, негови колеги, приятели и представители на местната власт. В Деня на свободата на Разлог – 11 октомври, но и ден на рождението на..
С тържествена програма Разлог отбелязва 113 години от своето Освобождение от османско владичество. Тържествата започнаха с тържествена пресвета литургия в храма "Свето Благовещение", отслужена от Негово Светейшество българския патриарх Даниил. Той бе посрещнат официално от кмета на община Разлог Красимир Герчев. "Днес да ценим свободата, която..
Консултациите са в рамките на кампанията за детско здраве на Столичната лекарска колегия и болница "Пирогов". Целта на инициативата е да се осигури достъп до водещи детски специалисти. Прегледите се правят от водещи специалисти по уши, нос и гърло, травматолози, хирург, уролог, офталмолог, неврохирург, кардиолог, ангиолог, ендокринолог, нефролог,..
Българският патриарх Даниил приветства законовите промени, с които парламентът прие на първо четене въвеждането на нов предмет "Добродетели и религии" в училище и заяви, че се надява измененията да бъдат приети и на второ четене. Коментарът му по темата дойде от Разлог, където Негово светейшество присъства на 113 години от Освобождението на града...
Разлог отбелязва 113 години от освобождението на града. Божествена света литургия тази сутрин в храма "Свето Благовещение" в града отслужиха Негово светейшество българският патриарх Даниил и неврокопския митрополит Серафим. Празничната програма продължава през целия ден, а на централния площад тази вечер патриарх Даниил ще отправи приветствие към..
С тържествена програма Разлог ще отбележи на 11 октомври празника на града и 113 години от своето освобождение. Програмата ще започне в 9:30 ч. в празничния ден с тържествена света литургия, отслужена от Негово Светейшество Българският патриарх Даниил и Неврокопския митрополит Серафим, посочват от пресцентъра на Община Разлог. От 17:30 ч. на..
Днес северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен и силен. Преди обяд облачността ще бъде значителна и на места в източната половина от страната и планинските райони ще има валежи. Към обяд облачността от север ще започне да се разкъсва и да намалява и до вечерта над цялата страна ще се установи слънчево време. Дневните температури слабо ще..