Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Задържаха криминално проявени с голямо количество канабис

Образувано е досъдебно производство за разпространение на наркотични вещества и държане на голямо количество наркотични вещества с цел разпространение, каза на брифинг днес говорителят на Окръжна прокуратура Ирина Аспарухова. Тя уточни, че деянията са извършени на 11 октомври. 

Проведена е съвместна операция на Окръжна прокуратура – Благоевград и Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ на МВР (ГД БОП). Като обвиняеми са привлечени три лица, посочи Аспарухова-една жена и двама мъже, всичките са от Сандански. В домовете им са открити големи количества канабис, а в жилището на един от обвиняемите в село Кулата – близо 117 килограма канабис. 

Мирослав Рашков, заместник- директор на ГД БОП, поясни че групата е наблюдавана още в началото на тази година, а през април вече е наблюдавана активно. Тя се е занимавала основно с разпространие основно на канабис както на територията на Сандански, така и в цялата страна. Двама от престъпната група са с дългогодишен криминален опит. Рашков обясни и начина на действие на задържаните. ГД БОП докладва случая на Окръжна прокуратура - Благоевград.

Днес, по искане на Окръжна прокуратура – Благоевград, съдът взе мерки за неотклонение „задържане под стража“ спрямо тримата обвиняеми.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Над 1500 деца участват в „Ученически игри“ в Благоевград

Над 1500 ученици от всички учебни заведения на територията на Благоевград ще вземат участие в тазгодишния етап на „Ученически игри“. Началото на състезанията ще бъде поставено на 10 февруари (понеделник). Общо 202 отбора ще покажат умения и ще се съревновават в дисциплините: баскетбол, волейбол, тенис на маса, бадминтон, хандбал, шахмат,..

публикувано на 07.02.25 в 15:06

Заляха паметници в Радомир с червена боя

Паметникът на партизанката Виолета Якова в Радомир и още две паметни плочи в градинката на Младежкия дом са били залети с червена боя. Сигнал за вандалския акт е бил подаден в общината и от сутринта работници на общинското предприятие „Благоустройство и озеленяване” са започнали почистването на монументите, съобщи кметът Кирил Стоев.  Това е поредното..

публикувано на 07.02.25 в 14:45

Шахматен турнир „Пешка и дама” в Перник

Деца шахматисти и представители на местния бизнес ще вземат участие в първия по рода си шахматен турнир „Пешка и дама” в Перник. Той се организира от шахматен клуб „Кракра Пернишки” и ще се проведе този следобед в Международния младежки център в Перник. Съперници на най-елитните млади състезатели от клуба ще бъдат представители на бизнеса. Целта е да..

публикувано на 07.02.25 в 14:36

Горя къща в Благоевград

Етаж от къща горя на ул. „Алеко Константинов“ в Благоевград. Жилището се намира в близост до многопрофилната болница. Няма жертви и пострадали.  Пожарът е възникнал преди обяд в дома на известен в миналото благоевградски стоматолог. При получаването на сигнала в пожарната на място са се отзовали два екипа. Първоначално е получена..

публикувано на 07.02.25 в 12:46

Задържаха петима при спецакция в Перник

Специализирана полицейска операция с участието на служители от Първо райнно управление и Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ е проведена в Перник, съобщиха от ОДМВР. Задържани са петима души. Целта на спецакцията е била противодействие на битовата престъпност, търговията и употребата на наркотични вещества и техните..

публикувано на 07.02.25 в 12:28

Пускат осветлението и трафика в тунел „Кривия“ в понеделник

Продължава ремонтът на осветлението в тунел „Кривия“ на път I-1 през Кресненското дефиле. От началото на седмицата екипите на пътноподдържащото дружество работят мобилизирано, за да може ремонтно-възстановителни работи на осветителната система, измиването и пребоядисването на облицовката в съоръжението да завърши възможно най-скоро и да се..

публикувано на 07.02.25 в 11:29

Болницата в Разлог - с ново поколение ендоскопска апаратура

МБАЛ "Д-р Асен Велев" Разлог закупи ново поколение ендоскопска апаратура. Това се случи благодарение на дарителя Кирил Златков. Ендоскопската апаратура ще позволи на екип от хирурзи и гастроентеролози да поставят ранна диагноза на доброкачествени и злокачествени заболявания на гастроинтестиналния тракт,  овладяване на кръвоизливи от..

публикувано на 07.02.25 в 10:50