Общо 123 875 бюлетини за избор на кметове на общини пристигнаха в област Кюстендил за местния вот на 29 октомври. Същия брой бюлетини бяха доставени и за избор на общински съветници по места. Отделно от тях, 30 230 е броят на бюлетините за кметове на кметства.
Изборните книжа бяха приети от упълномощени представители в Областната администрация в Кюстендил. Получаването, превозването и доставянето на бюлетините премина при засилена полицейска охрана и под контрола на общинските избирателни комисии.
Областният управител Александър Пандурски припомни, че броят на секциите в 9-те общини от областта е 291. "В 166 от тях гражданите могат да подадат своя вот и машинно, и на хартия. Останалите 125 секции са с хартиено гласуване", каза областният управител.
Пандурски посочи, че подвижните избирателни секции са 12, като броят им е толкова голям за първи път. Подвижни секции ще има във всички общини на територията на областта, с изключение на Трекляно и Кочериново.
Областният управител каза още, че в събота са получени видеорегистраторите за записване на изборния ден, изготвен е и графикът за раздаване на бюлетините по общини, които ще бъдат разпределени в сряда.
Текуши ремонти са направени в голяма част от учебните заведения в общината, а в навечерието на новата учебна година започна изграждането и на физкултурен салон в двора на Средно училище с разширено изучаване на чужди езици „Д-р Петър Берон”. Подобряване на училищната инфраструктура е сред приоритетите на община Перник тази година,каза пиарът на..
Според лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с внесения вот на недоверие ПП и ДБ предопределят отсега президентските избори. Според него вече е ясно, че ще спечели ляво-популистки президент. Бойко Борисов направи тази категорична прогноза пред младежи от област Кюстендил, участващи в регионална академия в Кюстендил на тема "Сигурността и развитието на..
Росен Желязков: Предстоящият вот е в противоречие с Конституцията Внесеният вот на недоверие е представен като един изключителен труд от 80 страници, но той повтаря, в голяма степен, вече случили се вотове, каза в Кюстендил премиерът Росен Желязков. Той беше гост на провеждащата се регионална академия на Младежи ГЕРБ в града. Министър-председателят..
Почетна обиколка с американски автомобили ще се проведе в Разлог в памет на загиналия военен пилот кап.Венцислав Дункин. Преди една година той загина заедно с майор Петко Димитров при катастрофа със самолет в авиобаза "Граф Игнатиево" по време на подготовка за авиошоу. Почетната обиколка на града ще започне в 13:00 часа, след което автомобилите..
Младежки празник ще се проведе от 16:00 часа днес в парк „Бачиново“ в Благоевград. Събитието се организира от Младежкия център – Благоевград, Местната комисия за борба с противообществените прояви, Община Благоевград и Общинския младежки парламент. На поляните в парка, желаещите да се включат в събитието ще открият арт ателиета, работилничка за..
Благотворителен фестивал в подкрепа на опожарените домове в Трънско ще се проведе днес в село Зелениград. Фестивалът е в чест и на всички доброволци, които са навсякъде, където има нужда от тях. "Там, където България среща Сърбия, планината среща небето, а музиката среща адреналина- елате да преживеем свободата заедно" – така организаторите приканват..
Пожарът в Природен парк Рилски манастир, който пламна на 9 септември, все още не е локализиран. Огънят продължава да се разпространява, като засегната площ е вече над 700 декара, каза за радио Благоевград говорителят на полицията в Кюстендил Катя Табачка. Н а място са екипи от пожарната, служители на Парка и на Рилската света обител.