Новоизбраният кмет на община Кюстендил Огнян Атанасов и 37-те общински съветници положиха тържествена клетва на първото заседание на Общинския съвет в Кюстендил. Председателят на Общинската избирателна комисия Венцеслав Механджийски връчи удостоверенията на новоизбраните кметове и съветници.
Преди сесията, на церемония в кметския кабинет областният управител Александър Пандурски благодари на досегашния кмет на общината Петър Паунов, за това, което е направил за общината по време на четирите си мандата.
„Надявам се, че онова, което е направено, ще бъде разширено, умножено и надградено, така, както виждат нашите съграждани бъдещето на Кюстендил“, каза Пандурски. Той връчи на Петър Паунов плакет от Областната администрация и пожела ползотворна работа на новия кмет Огнян Атанасов.
„За мен е чест да предам символите на нашия град на Огнян Атанасов”, каза Петър Паунов и пожела на новоизбрания кмет да изпълни всичките си начинания.
„Поемам отговорността да управлявам мъдро и справедливо, да се допитвам до нашите съграждани. В мое лице те ще могат да намерят партньор“, каза Атанасов.
Антоанета Богданова бе избрана с пълно мнозинство за член на Управителния съвет на Националната асоциация на председателите на общинските съвети в Република България. Това стана днес по врм на XXIII Общо събрание на Асоциацията, проведоно в Пловдив. Избирането й е израз на високото доверие към нейния професионализъм и ангажираност в местното..
В изпълнение на одобрените проекти от Министерството на регионалното развитие, със средства от държавния бюджет, след като се подмени водопроводната мрежа на 18 улици в Разлог, започна поетапното им асфалтиране. В момента се извършва подмяна на водопровода по ул. „Иван Даскала“, а на ул. „Иларион Макариополски“ вече текат дейности по..
Над 800 ученици от цяла България участват в XXVI издание на Националния конкурс „За хляба наш…“, който традиционно се провежда в Благоевград. На 16 и 17 април те ще представят обреди, ритуали, драматизации и творчески изяви, вдъхновени от символиката и значението на хляба в българската култура. Официалното откриване на тазгодишното издание е..
Информационна изложба, посветена на живота и творчеството на изтъкнатия български гравьор Никола Попов (1868 – 1954 г.) е подредена в зала „Атриум“ на Областна администрация – Перник. Изложбата се показва паралелно с представянето на същата експозиция в Българския културен институт във Виена. Експозицията включва информационни табла на..
„С около 14% е растежът на средната работна заплата за 2024 г., за 2025 г. увеличението е около 15%, но има сектори, в които работната заплата е увеличена само с около 5%“ – това каза в Благоевград президентът на КНСБ Пламен Димитров. Като рискови той посочи секторите "Здравеопазване", "Транспорт", "Земеделие", обществените медии - БНР, БНТ и БТА,..
12 ученици в задължителна училищна възраст са отпаднали от образователния процес на територията на област Перник през първия учебен срок, съобщиха от РУО. Двама от тях са реинтегрирани. Двама са извън територията на област Перник, а други двама - от украински произход са в чужбина. Останалите шестима подлежат на обхват. Данните бяха изнесени на..
Новините на обществените медии се ползват с най-висока степен на доверие в 28 от 31 европейски страни, от които 25 членки на Европейския съюз, пише БНР. Това обяви генералният директор на Българското национално радио Милен Митев, който цитира данни от проучване на "Евробарометър" от 2022 година на конференция, посветена на влиянието на фалшивите..