80% от заплатата на министър ще бъде месечното възнаграждение на кмета на Дупница Първан Дангов. Първото предложение беше за 9 100 лева. Корекцията сега предложи градоначалникът, като се мотивира с желанието си за прозрачност и съобразяване с общественото мнение. Така сумата ще бъде в размер на 7 200 лева. Той оттегли намерението си за заделяне на 50% от нея за благотворителност, като заяви, че парите няма да бъдат по-малко, но точният им размер няма да се обявява.
Първан Дангов призова тримата си заместници и общинските съветници също да се включат с дарения в бъдещия Общински фонд за подпомагане на деца без родител. Той подчерта, че ще се формира специална комисия, която да разпределя разходването на средства от него. Против размера на заплатата му гласуваха четирима съветници от ГЕРБ, а шестима – от ПП – ДБ, “Възраждане” и КОД – ВМРО се въздържаха. В дебатите и гласуването не участва председателят на Общинския съвет Костадин Костадинов, тъй като неговата заплата се определя от тази на градоначалника.

Във връзка с обилните валежи от дъжд на територията на област Благоевград, служители на „Напоителни системи“ ЕАД извършват постоянен контрол и наблюдение на участъците на р. Места, които се стопанисват от Дружеството. Констатирано е преливане на вода от р. Места в община Хаджидимово, но няма опасност от заливане на населените места и инфраструктура...
Проливните дъждове тази нощ , придружени с гръмотевична буря и градушка, причиниха сериозни щети в района на Петрич , Сандански и Разлог. Река Места е излязла от коритото си в района на Хаджидимово и Гърмен и е заляла земеделски площи с житни култури. Има поражения и по пътната инфраструктура. Силните дъждове към момента спряха, слаби валежи..
Проливните дъждове наводниха улици и жилища в област Благоевград. Градската река в Разлог излезе от коритото си, а в Петрич имаше гръмотевична буря и градушка. Пороен дъжд и градушка паднаха над Разлог и Петрич Към 9 часа сутринта на 22 ноември продължава да вали, но дъждът не е така проливен. Не така беше обаче снощи, когато Петрич и Сандански..
Днес ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, а след обяд и над югоизточните части от страната, където на места ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 9° и 14. Максималните температури ще бъдат между 14° и 19.
Дъждът не уплаши ентусиазираните благоевградчани, които дойдоха на площада, за да станат част от празничното тържество. Община Благоевград се беше погрижила със специално обособени шатри, за да се подслонят част от хората. В Деня на християнското семейство бе поставено начало на програмата по повод един от най-дългоочакваните празници. Очаквано,..
Ниските заплати водят до отлив на кадри, заявиха по време на организирания от регионалната структура на КТ „Подкрепа” протест служители на ТП НОИ в Перник и настояха за 20- процентно увеличение на възнагражденията. Националният осигурителен институт е една от най- работещите и натоварени администрации в страната, каза председателят на синдикалната..
46 дупнишки семейства празнуваха заедно днес сватбените си юбилеи.Тържеството се организира от Общината за 12-та година в Деня на християнското семейство. На поканата се отзоваха 40 двойки със златни сватби и 6 – с диамантени. Те бяха посрещнати с питка и мед в местен ресторант от кмета Първан Дангов, който влезе в ролята на кум. Празнуващите изслушаха..