С пожелание за нови срещи догодина зам. кметът на Перник Стефан Кръстев обяви края на тазгодишния Международен фестивал на маскарадните игри „Сурва”.Сурва не може да бъде закрита, до януари 2025 година тя преминава в „тих режим”, каза Кръстев. Той обяви , че за поредна година фестивалът е счупил собствените си рекорди. Над 12 000 участници и стотици хиляди зрители са посетили Перник през трите фестивални дни. Класирането ще бъде обявено утре на специална пресконференция, а тази нощ ще стане известен победителят на публиката, определен с SMS- гласуване.
Всички пътища и населени места в общините Петрич и Сандански, които миналата нощ бяха залети от проливните дъждове, вече са отводнени, като са почистени и наносите от кал по улиците и междуселските пътища. Голям пожар е възникнал тази нощ в хотел в курортната местност "Семково" над Белица. Екипите на пожарната и общинските аварийно-спасителни отряди..
Високи са нивата на реките Струма и Места вследствие на обилните валежи от дъжд пред последните два дни. Най-сериозно е повишението в долните течения, където има потенциална опасност водите да прелеят от речните корита, предупреждават хидролозите от местните станции на НИМХ. Към момента няма сигнали за разливи от високопланинските реки, показва..
В ПГ „Алеко Константинов“ в Банско официално беше откри та новата спортна зала, създадена за практикуване на йога, пилатес и бразилско жиу-жицу. Пространството е напълно обновено и предоставя отлични условия за спорт, развитие и здравословен начин. В събота беше и финалът на първото издание на форума „Творческо Банско“ – ново..
Днес в страната от северозапад ще навлиза студен въздух. Над повечето райони ще се задържи облачно. На места в западната половина от страната с прекъсване ще вали дъжд. Над Южна България облачността ще се разкъсва и след обяд ще бъде предимно слънчево. В югоизточната част от страната вятърът ще се задържи умерен от юг-югозапад, а в останалата ще се..
Във връзка с обилните валежи от дъжд на територията на област Благоевград, служители на „Напоителни системи“ ЕАД извършват постоянен контрол и наблюдение на участъците на р. Места, които се стопанисват от Дружеството. Констатирано е преливане на вода от р. Места в община Хаджидимово, но няма опасност от заливане на населените места и инфраструктура...
Проливните дъждове тази нощ , придружени с гръмотевична буря и градушка, причиниха сериозни щети в района на Петрич , Сандански и Разлог. Река Места е излязла от коритото си в района на Хаджидимово и Гърмен и е заляла земеделски площи с житни култури. Има поражения и по пътната инфраструктура. Силните дъждове към момента спряха, слаби валежи..
Проливните дъждове наводниха улици и жилища в област Благоевград. Градската река в Разлог излезе от коритото си, а в Петрич имаше гръмотевична буря и градушка. Пороен дъжд и градушка паднаха над Разлог и Петрич Към 9 часа сутринта на 22 ноември продължава да вали, но дъждът не е така проливен. Не така беше обаче снощи, когато Петрич и Сандански..