Приключиха дейностите по обновяването на емблематичната за Перник сграда на Двореца на културата. В реконструкцията ѝ са вложени над 4.5 млн.лв.
Построеният през 1966 година Дворец на културата е един от символите на Перник. С ремонта се целеше неговото обновяване, така че да се запази автентичността на сградата, да се подобрят условията за работа в нея и да се осигури достъп до културен живот на жителите и гостите на града, посредством подходяща инфраструктура, каза кметът Станислав Владимиров.
„Дългоочакван ремонт. Ремонт с такива мащаби не е правен от откриването на Двореца на културата- сграда, която е видяла толкова много назад във времето, сграда, в която се помещават едни от знаковите ни културни институции. Финансирането е комбинирано- средства на общината, европейско финансиране, нисколихвен кредит”, допълни Владимиров.
Изпълнителният директор на Фонда за устойчиво градско развитие Надя Данкинова подчерта, че Дворецът на културата е един от последните проекти, в които фондът се е включил и който напълно съвпада със съвременните политики на ЕС. Една от тях е „Нов европейски баухаус“, насърчаваща възстановяването на стари, емблематични сгради, както и изпълването им с много живот и разнообразни дейности.
Финансовият план за 2025 година бе приет на проведеното днес заседание на местния ОбС. Приходите за делегираните от държавата дейности възлизат на над 5.4 млн. Близо 2.3 млн. лв. са планираните приходи за местни дейности. Програмата за капиталови разходи е в размер на близо 1.1 млн. лв. Ремонти на пенсионерския клуб в Земен, на фасадата на Младежки дом,..
Система за обратна връзка с гражданите въведе Община Кюстендил. Платформа позволява всеки ползващ услугите на общинска администрация да може да оценява работата на дирекциите и на всеки един от служителите общината. Софтуерът, с който работи системата, е направен от ученици в 12-и клас на Природо-математическата гимназия „Проф. Емануил Иванов“ в..
Ефективно наказание "лишаване от свобода" за срок от четири месеца, при първоначален "строг" режим, наложи Районният съд в Кюстендил по отношение на 21 годишен мъж от Дупница. Той се е признал за виновен за това, че на 31 октомври миналата година в Кюстендил, е направил опит за бягство от болнична стая на Многопрофилната болница в града. По време на..
С богата културна програма и множество празнични прояви Община Благоевград ще отбележи 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, и на славянската книжовност и празник на Благоевград. Тържествата ще започнат с изнесена приемна на Регионална библиотека „Димитър Талев“, която от 10:00 часа ще посреща..
Училищното настоятелство на благоевградската Езикова гимназия „Акад. Людмил Стоянов“ оспорва в съда решение на РУО в Благоевград. Вече е внесена жалба в Административен съд – Благоевград срещу заповедта за закриване на една от двете паралелки с изучаване на френски език. Това оповести днес председателят на настоятелството Весела Апостолова...
Заместник-министърът на младежта и спорта - Петър Младенов, ще изнесе публична лекция в Югозападния университет "Неофит Рилски“. Лекцията е на тема „Възможности и предизвикателства пред младите хора“ ще се проведе на 19 май (понеделник) от 13:30 часа в зала 1114 на ЮЗУ. Събитието се организира от Философския факултет и Лабораторията за социологически..
Само седем области у нас са регистрирани в системата BG Alert за ранно предупреждениe при бедствени ситуации. Една от тях е Благоевград , където миналото лято хора и институции се бориха с унищожителни пожари повече от месец. Това е и район с потенциална опасност от сериозни наводнения и земетресения. Колко важна и ефективна е системата за ранно..