Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

100 лв. великденски добавки за бедните пенсионери

Автор:

По 100 лева добавка за Великден ще получат хората с пенсии до 526 лева, реши на второ четене бюджетната комисия в парламента.

Мярката ще струва 54 милиона лева, които ще бъдат осигурени от преструктуриране на бюджета на Държавното обществено осигуряване.

Към момента има преизпълнение на приходите от нас 13 милиона лева, обявиха от НОИ по време на заседанието.

За да бъдат получени парите през май, текстовете трябва да бъдат приети окончателно и обнародвани до 19 април. 

Миналата седмица парламентът прие на първо четене промените в бюджета на Държавното общественото осигуряване, които предвиждат великденска добавка от 75 лева да получат пенсионерите с пенсии под линията на бедността - 526 лева. С единодушие депутатите направиха промени в бюджета за тази година в частта за финансиране на проектите на общините.

Вносители на предложението са ГЕРБ и ДПС, от ПП-ДБ смятат това за "пиар ход преди изборите". 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Откриха паметник на патрона на болницата в Разлог - д-р Асен Велев

Пред болницата в Разлог беше открит паметник на д-р Асен Велев – един от най-обичаните и уважавани лекари в региона. Лечебното заведение носи неговото име. На тържествената церемония се събраха десетки граждани, негови колеги, приятели и представители на местната власт.  В Деня на свободата на Разлог – 11 октомври, но и ден на рождението на..

публикувано на 11.10.25 в 17:18

Красимир Герчев: Времето, през което минаваме, никога не забравя спомените с хората, които са загинали в битките за свободата на Разлог

С тържествена програма Разлог отбелязва 113 години от своето Освобождение от османско владичество. Тържествата започнаха с тържествена пресвета литургия в храма "Свето Благовещение", отслужена от Негово Светейшество българския патриарх Даниил. Той бе посрещнат официално от кмета на община Разлог Красимир Герчев. "Днес да ценим свободата, която..

публикувано на 11.10.25 в 16:24

Над 200 деца бяха прегледани и консултирани безплатно в кюстендилската болница

Консултациите са  в рамките на кампанията за детско здраве на Столичната лекарска колегия и болница "Пирогов". Целта на инициативата е да се осигури достъп до водещи детски специалисти. Прегледите се правят от водещи специалисти по уши, нос и гърло, травматолози, хирург, уролог, офталмолог, неврохирург, кардиолог, ангиолог, ендокринолог, нефролог,..

публикувано на 11.10.25 в 14:30

Патриарх Даниил: Очаквам законовите промени за въвеждането на предмета "Добродетели и религии" да бъдат приети и на второ четене

Българският патриарх Даниил приветства законовите промени, с които парламентът прие на първо четене въвеждането на нов предмет "Добродетели и религии" в училище и заяви, че се надява измененията да бъдат приети и на второ четене.  Коментарът му по темата дойде от Разлог, където Негово светейшество присъства на 113 години от Освобождението на града...

публикувано на 11.10.25 в 13:26

Bългарският патриарх Даниил е в Разлог по повод празника на града

Разлог отбелязва 113 години от освобождението на града.  Божествена света литургия тази сутрин в храма "Свето Благовещение" в града отслужиха Негово светейшество българският патриарх Даниил и неврокопския митрополит Серафим.  Празничната програма продължава през целия ден, а на централния площад тази вечер патриарх Даниил ще отправи приветствие към..

публикувано на 11.10.25 в 12:47

Разлог отбелязва празника на града и 113 години от своето освобождение

С тържествена програма Разлог ще отбележи на 11 октомври празника на града и 113 години от своето освобождение.  Програмата ще започне в 9:30 ч. в празничния ден с тържествена света литургия, отслужена от Негово Светейшество Българският патриарх Даниил и Неврокопския митрополит Серафим, посочват от пресцентъра на Община Разлог. От 17:30 ч. на..

публикувано на 11.10.25 в 07:40

Съботна прогноза за времето

Днес северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен и силен.  Преди обяд облачността ще бъде значителна и на места в източната половина от страната и планинските райони ще има валежи.  Към обяд облачността от север ще започне да се разкъсва и да намалява и до вечерта над цялата страна ще се установи слънчево време.  Дневните температури слабо ще..

публикувано на 11.10.25 в 07:34