Временно движението на тежкотоварни автомобили по АМ „Струма" при 16-ти км, в платното за София, се осъществява в изпреварващата лента поради авариране на подпорна стена. Обходният маршрут за леките автомобили е от пътен възел „Даскалово“, път I-1 Перник – Владая – София, както и през Мало Бучино. За улеснение на придвижването по пътя София - Перник през Владая е организирано реверсивно движение, което ще остане и през нощта.Тежкотоварните автомобили в посока София преминават по АМ „Струма" при 16-ти км само в изпреварващата лента. АПИ предприе незабавни мерки за възстановяване на движението и укрепване на съоръжението при 16-ти км на автомагистралата. Оглед на терена направиха и.д.председателят на УС на АПИ инж. Йордан Вълчев и експерти от агенцията. Предполага се,че от дъждовете са комрометирани два от сегментите на подпорната стена. Веднага са предприети краткотрайни действия по изкопаване на земните маси до статабилна основа. След изкопаването на преовлажнените земни маси ще бъдат направени отводнителни окопи над засегнатия участък и дренажни ребра по продължение на откоса.В дълготраен план ще бъде възложено изготвянето на технически проект за възстановяване на отводняването и укрепване на стените в участъка при 16-ти км в посока София. Целта е дейностите да се изпълнят в настоящия строителен сезон.
Дете падна от скала в района на Седемте рилски езера, предаде БНТ. Инцидентът е станал в следобедните часове в района на езерото Окото. По първоначална информация детето е около 10 години и е с травма в областта на главата. На място веднага са отишли планински спасители от отряда в Дупница. След оказана първа медицинска помощ е бил извикан медицински..
Под ръководството на Окръжна прокуратура-Перник се водят действия по разследване по дело срещу организирана престъпна група, занимавала се с трафик на мигранти. При акция на Главна дирекция "Борба с организираната престъпност", проведена на 23 октомври на автомагистрала "Тракия", в района на пътния възел за село Вакарел, бил спрян лек автомобил,..
Стотици жители и гости на симитлийското село Брежани се включиха в празника на кестена. На събитието присъстваха и депутатът Стефан Апостолов, кметът на община Симитли Апостол Апостолов, кметът на Брежани Петьо Борисов, кметове на населени места в Симитли, гости от Република Северна Македония и от цяла България. Богатата програма започна с кулинарна..
Времето в събота, 25 октомври ще е предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. От запад облачността ще се увеличава, по-значителна над Северна България, и привечер на отделни места ще превали дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 17° и 22°. Над планините облачността ще е разкъсана, по-значителна..
Връщането към астрономическото часово време ще се извърши в 04:00 часа местно време тази нощ, когато часовниците се връщат с един час назад. Това съобщиха за БТА от Българския институт по метрология. Промяната е в изпълнение на Директива 2000/84/ЕО на Европейския парламент и на Съвета на Европейския съюз от 19 януари 2021 г., припомнят от..
За четиринадесета поредна година симитлийското село Брежани посреща гости от близо и далеч за най-вкусния празник в района – Празника на брежанския кестен, съобщиха организаторите от сдружение „Хора и традиции“. Кулминацията с апетитните ястия с кестени и с музикална програма е на 25 октомври. По традиция площадът на Брежани се изпълва с хора,..
Днес ще е предимно слънчево. От запад облачността ще се увеличава, по-значителна над Северна България, и привечер на отделни места ще превали дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 17° и 22°.