Представители на местната власт, държавни институции, политически партии и граждански организации, ученици и учители, много граждани и гости на Банско се събраха пред паметник „Банско помни героите“, за да отдадат почит на героите на България, паднали за свободата и независимостта на нашата Родина.
Стоим на святата българска земя свободни и горди, благодарение на саможертвата на хиляди наши предци. Техните имена може би са избледнели в страниците на историята, но делата им никога няма да бъдат забравени. С всяка дума и цвете, с всяка свещ, запалена в тяхна памет, ние им отдаваме дължимото признание. Нека с действията си всеки ден доказваме, че сме достойни наследници на тези велики българи, заяви кметът на община Банско Стойчо Баненски.
Музеен комплекс-Банско и НЧ“Никола Вапцаров-1894 г.“ с емоционална програма припомниха героичното минало на града и заслугите на революционери, възрожденци и просветители от Банско, променили хода на историята и оставили своя белег в народната памет.
Кметът Баненски и председателят на Общински съвет Димитър Русков поднесоха венец в памет на загиналите за България. Пред паметника бяха положени много цветя от признателни граждани и гости на Банско.
Ниските заплати водят до отлив на кадри, заявиха по време на организирания от регионалната структура на КТ „Подкрепа” протест служители на ТП НОИ в Перник и настояха за 20- процентно увеличение на възнагражденията. Националният осигурителен институт е една от най- работещите и натоварени администрации в страната, каза председателят на синдикалната..
46 дупнишки семейства празнуваха заедно днес сватбените си юбилеи.Тържеството се организира от Общината за 12-та година в Деня на християнското семейство. На поканата се отзоваха 40 двойки със златни сватби и 6 – с диамантени. Те бяха посрещнати с питка и мед в местен ресторант от кмета Първан Дангов, който влезе в ролята на кум. Празнуващите изслушаха..
С празничен концерт в Кюстендил ще бъде отбелязан Денят на православната християнска младеж и семейство. Той ще се състои днес от 18:00 ч. в залата на Килийното училище в града. В концертната програма ще прозвучат изпълнения на смесените църковни хорове при храм „Свети вмчк Димитър Солунски“ и храм „Успение Богородично“ в Кюстендил, ученици от..
Църквата „Въведение Богородично“ в старинния квартал „Вароша“ в Благоевград днес отбелязва своя храмов празник. На 21 ноември честваме Деня на християнското семейство. С решение на Св. Синод на Българската православна църква от 1929 г. празникът се чества и като Ден на християнското семейство и на православната християнска младеж. Сутринта,..
Седемнадесет акта са съставени на ТЕЦ "Бобов дол" от началото на годината до сега от Регионалната инспекция по околна среда и води в София, съобщи Даниела Тонева, от сдружението "За Разметаница". В отговор на изпратено от нея запитване от инспекцията са казали, че от януари до настоящия момент на 2025 г. са осъществени 56 проверки на дружеството. За..
Синформационни срещи в общините по поречието на река Места започна информационната кампания на Областен информационен център – Благоевград в Пиринско. Кампанията е посветена на актуалните възможности по Програмите, финансирани от Европейските фондовете при споделено управление 2021-2027, както и Индикативните работни програми за 2026 година. Въпреки..
Държавният бюджет за 2026 година ще бъде гласуван на първо четене в пленарната зала. Финансовата рамка за догодина е изчислена с дефицит от три на сто или 3,6 милиарда евро. Бюджет 2026 година е изчислен с лимит за поемането на нов държавен дълг от 10,5 милиарда евро, който многократно надхвърля изплащането на дефицита и рефинансирането на старите..