От днес до 10 юли се приемат заявления за участие в първи етап на класиране за прием в 8-ми клас. Заявленията могат да се подават в училището, в което ученикът е завършил 7-ми клас, със съдействието на друго училище или онлайн от всяко електронно устройство с достъп до интернет.
Точно в 8:00 ч. започна приемът на заявления от петчленната комисия в III ОУ „Д. Талев“ Благоевград. „Ние препоръчваме децата да посочат повече специалности, да изброят възможно повече специалности, като се съобразят с оценките, които са получили на НВО. Приоритетите трябва да са обмислени предварително. При подаване на заявления в профилираните гимназии е необходимо учениците да представят медицинско свидетелство. В комисията сме си разпределили задълженията. Всеки има своя задача. Очакваме унениците и родителите от 8:00 до 18:00 ч.“, каза за Радио Благоевград Маргарита Бумбарова, член на комисията в Трето училище.
Около 30 минути отнема попълването и подаването на едно заявление за участие в първи етап на класиране за прием в 8-ми клас. В заявлението четливо трябва да се изпишат трите имена на ученика, неговото ЕГН, входящия номер, да се посочи телефон за връзка с родителя. Задължително е да се напишат имената на училищата, в които ученикът кандидатства, както и специалностите или профилите, за които кандидатстват. Има посочен и код. Документът се подписва от ученика и родителя.
Първа в III ОУ „Д. Талев“ Благоевград пристигна кандидат-гимназистката Йоана Владимирова, нетърпелива за подаде своето заявление. Александър Христов пръв попълни и подаде заявление, в което изброи 8 желани специалности.
Заявленията ще се приемат до 12 юли включително. Записването или отказ от прием и подаване на заявление за участие във второ класиране е от 15 юли до 17 юли.
Автопоход от Дупница до Рила организираха днес от партия „Възраждане“ в защита на българския лев. Шествието трябваше да се проведе по автомагистрала „Струма“, но след преговори с полицията предвид натовареното движение през този сезон по магистралата, се стигна до компромис и шествието премина през селата Усойка и Мурсалево, град Кочериново и..
На територията на живописното Ждрело на река Ерма в трънското село Ломницаще се проведе първото местно издание на фестивала „Здравей, Здраве!“. Официален партньор е община Трън, а фестивалните дни са 12 и 13 юли. Събитието е част от културния календар на Община Трън. Фестивалните дни ще предоставят свободен достъп на местната общност и всички гости до..
Целта е да се подпомогне местната фауна и да се създаде по-приятна среда за разходка и почивка. Инициативата е част от усилията на общината за опазване на природата, повишаване на биоразнообразието и насърчаване на екологичното възпитание сред гражданите и гостите на града. Новите къщички и хранилки са разположени на различни места в парка и ще..
В разгара на лятото сцената на площад „Георги Измирлиев" ще посрещне популярни групи и талантливи изпълнители, които ще създадат много настроение и ще огласят центъра на града с обичана музика. На 12 юли (събота) емблематичната рок група „Контрол", рок бандата „Хоризонт" и певецът и пианист Христо Ламбрев обещават запомняща се вечер под звуците на..
Днес ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни над източната половина от страната, а в следобедните часове и над планинските райони в Западна България, но ще е без съществени валежи. Вятърът ще е слаб, предимно от север; в източните райони след обяд - до умерен, от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат..
Движението при км 3 по пътя Гоце Делчев-Сатовча се осъществява двупосочно в една лента поради пътен инцидент, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.Трафикът се регулира от "Пътна полиция".
Тази сутрин в ЮЗУ „Н. Рилски“ Благоевград започна записването на новоприетите студенти на първо класиране за учебната 2025/2026 г. Записването ще продължи до 17 юли, каза за Радио Благоевград проф. д-р Вяра Кюрова, зам.-ректор по образователни дейности – бакалавърски програми и акредитация. Тя уточни, че новоприетите студенти трябва да представят..