18-годишен младеж е задържан за управление на автомобил без книжка и след употреба на наркотични вещества, съобщиха от полицията в Перник.
Около час след полунощ на тел. 112 бил получен сигнал за лек автомобил, движещ се по автомагистрала „Струма“ от столицата посока Перник. Съобщавало се, че колата е минала на червен светофар в София и щяла да удари преминаващи пътното платно хора. Автопатрул на ОДМВР – Перник спрял автомобила в района на село Боснек. Той бил шофиран от 18-годишен младеж от Етрополе. При изпробването му с техническо средство е отчетен положителен резултат за амфетамин. Оказало се и че младежът не притежава шофьорска книжка и никога не е имал. Задържан е за до 24 ч. по Закона за МВР и е образувано бързо производство, а колата му е иззета.
Докато повечето европейски лидери застанаха на страната на украинския президент Володимир Зеленски веднага след срещата му с Доналд Тръмп и се обявиха в подкрепа на Киев, България излъчи противоречиви послания по темата. Редица европейски лидери подкрепиха Зеленски след спора му с Тръмп Премиерът Росен Желязков публикува кратко послание на профила..
"Украйна, бъди смела, бъди силна! Ние сме с теб!", това написа премиерът Росен Желязков с своя профил в Х по повод срещата между Доналд Тръмп и Володимир Зеленски, която завърши със скандал. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов настоя да се проведе незабавна среща на върха между Съединените щати, европейските държави и съюзници, на която всички гледни точки..
С богата празнична програма община Благоевград отбелязва освен 1 март, и Деня на самодееца. Стартът бе даден точно в 11:00 часа на пл. „Георги Измирлиев“, където малки и големи посрещнаха Баба Марта. След като тя поздрави всички присъстващи и им завърза мартеница за здраве, децата от ФТА „Пиринче“, ДЮФА „Пиринска китка“, ФГ „Бисери“, ФГ..
С близо 10 процента поскъпват някои куриерски услуги от днес. Две от най-големите компании въвеждат и нови правила при таксуването на най-малките пратки. Въвежда се 10 на сто увеличение на цените за доставка на вътрешни и международни палетизирани пратки, което се налага по транспортно-логистични причини. Няма да има повишение на цената на масовите..
На 1 март празнуваме Баба Марта – един от най-почитаните български празници. На този ден хората, дърветата и животните се закичват за здраве и успех с мартеници, направени от пресукан бял и червен конец. С празнична програма, организирана от Община Благоевград и Народно читалище „Никола Вапцаров – 1866“ в Благоевград ще бъде отбелязан 1..
Днес посрещаме един от най-обичаните български празници – символ на здраве, късмет и пролетно пробуждане. По стара традиция връзваме мартенички на близките си, за да им пожелаем сила, радост и благоденствие. Белият конец носи чистота и надежда, а червеният – топлина и живот. Нека Баба Марта ни дари със здраве, усмивки и щастливи моменти!..
Ще бъде предимно облачно със слаби валежи от дъжд, над 1500 метра – от сняг, в северните райони на отделни места дъждът ще се примесва със сняг. Почти без валежи ще е в Югоизточна България. В сутрешните часове на много места в равнините и низините ще бъде мъгливо. Вятърът все още ще е от юг-югоизток, предимно слаб, в Дунавската равнина за кратко..