Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Овладян е пожарът в землищата на общините Сливница, Божурище и Брезник

Овладян е пожарът в землищата на общините Сливница, Божурище и Брезник, съобщиха от Държавно горско стопанство – Брезник. 

На територията на община Брезник остава да дежурят екипи на Пожарната и горски служители, каза директорът на Държавно горско стопанство Брезник Юлий Сираков. Той заяви, че на места все още има тлеещи огнища. Има и вятър. Ако не завали дъжд, огнищата ще продължават да тлеят и през следващите няколко дни, което налага дежурствата в района да продължат. Няма опасност за населените места. 

Пожарът възникна вчера, като по първоначална информация огънят е тръгнал от земеделски земи в село Делян, община Божурище. По неокончателни данни пламъците са обхванали около 2500 дка площи с трева, стърнища и храсти, главно земеделски земи и пасбища, и 40 - 50 дка гори. Близо 5 км е бил фронтът на пожара.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Отмениха противоепидемичните мерки в Кюстендилска област

Противоепидемичните мерки в Кюстендилска област са отменени от днес, 6 февруари. Те бяха въведени със заповед на директора на РЗИ – Кюстендил д-р Златко Величков и бяха в сила от 29 януари до 5 вевруари.  Причината е в значителния спад на заболеваемостта от грип и остри респораторни заболявания. За периода от 29 януари до 4 февруари случаите са били..

публикувано на 06.02.25 в 18:53

Мъжът, който се беше барикадирал въоръжен в дома си в Благоевград се предаде

Мъжът, който  се беше барикадирал въоръжен  в  дома си в Благоевград,  предаде  доброволно пистолета и допусна полицията и специалисти-психолози да  влязат в жилището.  Сигналът за въоръжен мъж, който се е барикадирал в семейния апартамент, е подаден рано сутринта от съпругата му , която признала, че  в жилището се намира и нейния законно притежаван..

публикувано на 06.02.25 в 18:18

Представят грантове за малки и средни предприятия на среща в Благоевград

Министерството на иновациите и растежа и Община Благоевград канят представители на бизнеса на информационна среща за представяне на процедурата "Малки иновативни грантове за малки и средни предприятия" от Програма "Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация". Събитието ще се проведе на 20.02.2025 г. (четвъртък) от..

публикувано на 06.02.25 в 15:54

В кюстендилската болница направиха безкръвна операция с нова лапароскопска апаратура

Извършена е първата безкръвна операция в кюстендилската болница с нова лапароскопска апаратура, доставена в здравното заведение наскоро, каза за БНР директорът Димитър Стоилов.  Д-р Иво Живков и д-р Борис Борисов от екипа на хирургичното отделение оперирали херния на 83-годишен пациент. Той се чувства добре.  Преди броени дни е направена демонстрация..

публикувано на 06.02.25 в 15:02

РЗИ Перник извършва мониторинг на водата в Брезник и село Ноевци

РЗИ Перник ще извършва учестен мониторинг на качеството на питейната вода в Брезник и село Ноевци. Контролът се засилва във връзка със заповедта на кмета Васил Узунов, с която от 10 февруари се преминава от нощен към дневен режим на водата заради продължаващото намаляване на наличния обем на язовир „Красава”.  Съгласно разпоредбата водоподаване ще има..

публикувано на 06.02.25 в 15:01

Какво не знаем за аутизма дискутираха в Благоевград

Аутизмът е най-бързо разпространяващото се нарушение на детското развитие. Това бе подчертано на специализирана среща, организирана от Центъра за комплексно обслужване на деца с увреждания и хронични заболявания в Благоевград. В присъствието на представители от различни обществени и социални сфери, темата бе подложена на обсъждане от проф. Иванка..

публикувано на 06.02.25 в 14:49

Въоръжен мъж се барикадира в дома си в Благоевград

Въоръжен мъж се е барикадирал в дома си в Благоевград.   Към момента не е ясно какви са мотивите и намеренията му, както и кой е подал сигнала.  Психолози се опитват да влязат в контакт с мъжа. 

публикувано на 06.02.25 в 12:29