Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Присъди за източване на дебитни карти в Кюстендил

Снимка: архив

Подсъдим за използване на дебитна карта без съгласието на титуляра беше признат за виновен от Окръжния съд в Кюстендил. Съдът му наложи наказание "лишаване от свобода" за срок от 1 година, при първоначален "общ" режим.

Съдът призна подсъдимия 29 г. мъж, осъждан, от област Велико Търново, за виновен в това, че за времето между 15 и 17 юли м.г., в Дупница, в условията на продължавано престъпление, е използвал осем пъти дебитна карта, без съгласието на титуляра й - жител на Дупница, като е изтеглил от нея общо 2850 лева. Присъдата подлежи на обжалване и протест пред Апелативния съд в София в 15-дневен срок от днес, казаха от съда.

По друго такова дело, съдът одобри споразумение и наложи наказание на подсъдим - "лишаване от свобода" за срок от пет месеца, изпълнението на което се отлага за изпитателен срок от три години. Обвиняемият ,38 г., неосъждан, от Кюстендил, се признава за виновен в това, че за времето от 11 до 25 януари т.г. е изтеглил от чужда карта парична сума на обща стойност 3250 лева. Имуществените вреди от престъплението са възстановени, а определението е окончателно.

От началото на годината в Кюстендилско са водени пет такива дела, като една от присъдите е ефективна, а останалите - условни, казаха още от съда.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Димо Дренчев /в средата/

Почистен и ремонтиран е Пантеонът „Майка България”

Почистен и ремонтиран е Пантеонът „Майка България”, п остроен в памет на загиналите в битката при Гургулят по време на Сръбско- българската война, съобщи на брифинг в Перник народният представител Димо Дренчев. Сражението край Гургулят има ключово значение за хода на войната. На 7 ноември 1885 година отрядът на капитан Христо Попов отблъсква сръбската..

публикувано на 28.10.25 в 16:53

Талантите на Здравецленд

В тържествената зала на НЧ „Никола Вапцаров“ се проведе събитие – спектакъл „Талантите на Здравецленд“, с участието на младежи от ДЦ „Здравец“, ПЛТГ „Алеко Константинов“ и театрална група. Проектът „Зелен светофар за възможностите на хората с интелектуални затруднения“ е на Българската асоциация за лица с интелектуални затруднения (БАЛИЗ) и се..

публикувано на 28.10.25 в 14:31

Поредни неуспешни телефонни измами в Благоевградско

Отново неуспешни опити за телефонни измами на територията на област Благоевград.  Получените сигнали са за лица представящи се за полицейски служители, които въвеждат в заблуждение жители на областта, търсейки им парични суми за залавяне на телефонни измамници. ОДМВР-Благоевград призовава гражданите за повишено внимание и проява на мнителност..

публикувано на 28.10.25 в 14:14

Как ни будят будителите…

Седмица на будните духом – така може да определим случващото се в Регионалната библиотека „Димитър Талев“ в Благоевград. С поредица от инициативи през следващите дни ще се насочва вниманието на обществеността към предстоящия Ден на Народните будители. Едни от първите участници събитията бяха и третокласниците от Второ основно училище..

публикувано на 28.10.25 в 14:06

Положиха основния камък на новостроящата се църква в Симитли

Негово Високопреосвещенство Неврокопският митрополит Серафим  постави основния камък на новостроящата се църква „Възкресение Лазарово“, която се изгражда в гробищния парк на Симитли.Денят започна с Архиерейска света литургия в храм „Рождество Богородично“. Десетки жители и гости на Симитли присъстваха на събитието. Стартиранието на този проект се..

публикувано на 28.10.25 в 14:00

Мъж почина при пожар в пернишкото село Рударци

87-годишен мъж е починал при пожар в дома му в пернишкото село Рударци. Сигналът бил подаден тази сутрин около 06,30 ч. Пламъците тръгнали от лятна кухня, която била долепена до къщата. По време на пожара в имота е имало баща и син. Синът, който бил на втория етаж, успял да излезе, но не успял да евакуира баща си, който се намирал на първия етаж на..

публикувано на 28.10.25 в 11:21

Първи СТЕМ кабинет в детска градина в Кюстендил

Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов откри първия СТЕМ кабинет в детска градина в града. Той се намира в група „Пчеличка“ на ДГ 'Слънце' - град Кюстендил. „Изключително съм доволен, че в Кюстендил вече има детска градина със СТЕМ център , което на български се превежда  като Наука, Технология, Инженерство и Математика. Това са фундаментални..

публикувано на 28.10.25 в 11:16