Пътуванията до Държавата Израел и пребиваването в страната следва да бъдат предприемани единствено при случаи на неотложност. Това съветва Министерството на външните работи (МВнР) на своята интернет страница. Всички граждани, пристигащи и напускащи Държавата Израел чрез летище "Бен Гурион", следва да се информират предварително чрез своята авиокомпания за евентуални промени в техните полети, информират от МВнР.
Във връзка с последните развития на ситуацията в региона на Близкия изток, Агенцията на Европейския съюз за безопасност на полетите публикува препоръка за въздържане от извършване на полети в израелското въздушно пространство до 31 октомври, посочват от МВнР.
На всички български граждани, намиращи се на територията на Държавата Израел, МВнР напомня препоръката си за стриктно придържане към инструкциите на Израелската гражданска защита (Home Front Command) и за подаване на точни данни за продължителността на престоя си и данни за контакт до българското посолство в Тел Авив, с цел максимално съдействие от наша страна при необходимост:
https://www.bgembassytelaviv.com/emergencies.
При необходимост българските граждани могат да се обръщат към Посолството на Република България в Тел Авив.
Вчера бе съобщено, че се предприемат мерки от българската държава за извеждането на сънародниците ни от Ливан. Министерството на външните работи уточни, че във връзка с ескалацията на ситуацията в Близкия изток и по-конкретно в Ливан служебният премиер Димитър Главчев и служебният министър на външните работи Иван Кондов са в постоянна връзка.
А служебният министър-председател свика днес среща в Министерския съвет с участието на представители на МВнР, Министерството на транспорта и съобщенията, на секретариата на Съвета по сигурността и службите. Тема на срещата са мерките на българската държава за безопасното извеждане на сънародниците ни от Ливан.
От МВнР призоваха българските граждани да преустановят всякакви пътувания до Ливанската република и незабавно да напуснат територията на страната.
При необходимост от съдействие, българските граждани в Ливанската република, могат да се обръщат към българското дипломатическо представителство в Бейрут, на следния номер: +961 5 453 658, както и на телефонни номера за неотложни случаи в извънработно време: +961 81 302 552; +961 76 697 766. Сигнали може да се подават и на имейл адреса на Консулската служба към посолството:
CONSULAR.BEIRUT@MFA.BG.
Дупница ще бъде домакин на Балканско първенство по олимпийско таекуондо. Турнирът ще се проведе от 16 до 19 октомври и ще бъде бъде най-голямото спортно събитие, случвало се в града. Организатор е СК “Гладиатор” – Дупница, ръководен от Христо Михалчев. До момента има 1100 регистрирани за участие състезатели. На 16 и 17 октомври ще се проведе..
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди новия размер на минималната работна заплата за 2026-а година. Проектът на правителствено постановление предвижда от 1-и януари догодина тя да стане 1213 лева или 620 евро и 20 евроцента вместо досегашните 1077 лева. Кабинетът предвижда минималната заплата да се увеличи със 136 лева или с малко..
Кризата с липса на ток в общини около Перник и Кюстендил се задълбочава. Слушатели на БНР алармират, че от четвъртък в две села в община Брезник няма ток. Живеещите там се опасяват, че ако се наложи да викат спешна помощ или ако попаднат в друга опасна ситуация, са безпомощни. В много други населени места също са без електричество за пореден ден. От..
Днес ще бъде облачно и дъждовно. След обяд валежите в Южна България ще се усилят, а през нощта срещу вторник интензивни валежи ще има в източната половина от страната. Вятърът ще се ориентира от северозапад и ще бъде до умерен. Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в източните райони - до 18°-20° .
Днес Общински съвет Благоевград проведе тържествено заседание. Преди 113 години нашият град, тогава Горна Джумая, получава своята свобода. Този ден е символ не само на паметта ни, но и на силата на духа – дух, който и днес пазим и предаваме на поколенията. Празничното събитие започна с официално посрещане на гостите пред зала „22 септември“,..
Под празничния звън на вековните камбани започна Деня на Банско. С тържествена света литургия, отслужена от Негово Високопреосвещенство Неврокопския митрополит Серафим и храмовото духовенство към църква „Света Троица“, започнаха рано утринните чествания за 5 октомври. На службата присъстваха кметът на община Банско Стойчо Баненски, депутатът Иван..
Възстановено е електрозахранването към помпената станция в трънското село Банкя и към Трън вече се подава вода, съобщават от Общинския кризисен щаб. Сигналът на мобилните оператори е възстановен на 70%, все още има села без мобилен достъп. По всички главни и второстепенни пътища са отстранени падналите дървета, но все още има клони, които..