Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 20 задържани при мащабна полицейска операция в Благоевградска област

Над 20 са задържаните при мащабна полицейска операция на територията на Благоевградска област. Изградени са 35 КПП-та, на които спират автомобилите.

"Операцията е по линия на противодействие на конвенционалната престъпност и опазване на обществения ред, както и противодействие на престъпленията, свързани с политическите права на гражданите", обяви началник- отдел "Охранителна полиция" комисар Димитър Ичев. Проверени са множество адреси на лица от криминалния контингент, които могат да повлияят на изборния процес. При проверка в дома на едно от лицата са открити наркотични вещества, при друг три лични карти, които са обявени за изгубени или откраднати.

"По линия на контрола на пътното движение е извършена проверка на 270 моторни превозни средства, 320 лица, съставени са 24 акта и 43 фиша", каза началник- сектор  "Пътна полиция" Сергей Алексов.

Специализираната операция продължава, като в нея са включени всички полицаи, служители на НАП, Митници и Българската агенция по безопасност на храните.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Историческият музей в Дупница се включва в символичния протест под надслов “За достойни възнаграждения”

Историческият музей в Дупница се включва в символичния протест под надслов “За достойни възнаграждения”, който се провежда  днес, в  Международния ден на музеите. Протестът е организиран от Национална федерация „Култура” към КТ „Подкрепа”.  Исканията са за увеличаване на основния държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49%,..

публикувано на 18.05.25 в 12:23

Министър-председателят Росен Желязков пристигна във Ватикана

Министър-председателят Росен Желязков пристигна във Ватикана, където на площад "Свети Петър" ще присъства на тържествената литургия по повод началото на понтификата на Негово Светейшество папа Лъв XIV. Във водената от премиера българска делегация участват също вицепремиерите Атанас Зафиров и Гроздан Караджов, както и посланикът на страната ни към Светия..

публикувано на 18.05.25 в 11:27

Слънчево време

Днес ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на отделни места в низините, главно в Южна България, ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат предимно между 4° и 9. Максималните температури ще бъдат между 18° и 23° градуса.

публикувано на 18.05.25 в 07:19

Рекорден брой деца участваха в националния детски фолклорен конкурс "Дай, бабо, огънче!"

Заради прогнозите за очаквани валежи и ниски температури, вместо на откритата сцена в село Мещица, той се проведе на две сцени в Обединения детски комплекс в Перник. През годините фолклорният конкурс се утвърди като истински празник на българщината и българския дух. Празник, който показва, че децата с радост поемат и предават на идващите след тях..

публикувано на 17.05.25 в 19:14

Деца и родители посрещнаха “Нощ в музея” в Благоевград

В Регионален исторически музей – Благоевград бе открита инициативата “Нощ в музея”, която се провежда за деветнадесета поредна година,  и е част от "Европейската нощ на музеите". Събитието, което ще продължи до полунощ, започна с песни и танци, в изпълнение на талантите от фолклорна група "Бисери“ към ЦЛТРД – Благоевград. Това е част от детската..

публикувано на 17.05.25 в 17:49

Детски футболен турнир в село Дамяница

Днес в село Дамяница се даде официален старт на традиционния детски футболен турнир, който вече се е утвърдил като важна част от календара на община Сандански. Турнирът бе открит от кмета на община Сандански – Атанас Стоянов и кметът на с. Дамяница - Атанас Ангелов, които поздравиха младите футболисти, треньорите и присъстващите гости, като им..

публикувано на 17.05.25 в 16:38

Вицепрезидентът в Якоруда: Да бъдем хора със самочувствие на българи и заедно да развиваме България

От името на държавния глава Румен Радев Йотова връчи на училището плакет „Св. св. Кирил и Методий“. В приветствието си вицепрезидентът припомни как през далечната 1835 г. поп Стойко Грашкин близо до църквата поставя основите на първото училище.  „Само 70 години след създаването на българската светиня „История славянобългарска“ един свещеник е..

публикувано на 17.05.25 в 16:24