Не беше издигнат кандидат за председател на Върховния административен съд на днешното първо от четири заседания на Висшия съдебен съвет.
На тези заседания могат да се внасят номинации за наследник на сегашния председател Георги Чолаков.
Следващата възможност е след седмица.
Предложения могат да се правят до 14 ноември. Според приетата от съдебните кадровици хронограма, изборът ще е на 20 март догодина.
Предложения могат да правят поне трима членове на Съдийската колегия, Пленумът на Върховния административен съд и министърът на правосъдието.
Още при стартиране на процедурата служебният министър Мария Павлова обяви, че няма да се възползва от това свое правомощие.
За да има избран председател на Върховния административен съд, са необходими 17 гласа.
Мандатът на настоящия - Георги Чолаков, изтича на 22 ноември. След тази дата Съветът трябва да определи изпълняващ функциите председател на съда.

Във връзка с обилните валежи от дъжд на територията на област Благоевград, служители на „Напоителни системи“ ЕАД извършват постоянен контрол и наблюдение на участъците на р. Места, които се стопанисват от Дружеството. Констатирано е преливане на вода от р. Места в община Хаджидимово, но няма опасност от заливане на населените места и инфраструктура...
Проливните дъждове тази нощ , придружени с гръмотевична буря и градушка, причиниха сериозни щети в района на Петрич , Сандански и Разлог. Река Места е излязла от коритото си в района на Хаджидимово и Гърмен и е заляла земеделски площи с житни култури. Има поражения и по пътната инфраструктура. Силните дъждове към момента спряха, слаби валежи..
Проливните дъждове наводниха улици и жилища в област Благоевград. Градската река в Разлог излезе от коритото си, а в Петрич имаше гръмотевична буря и градушка. Пороен дъжд и градушка паднаха над Разлог и Петрич Към 9 часа сутринта на 22 ноември продължава да вали, но дъждът не е така проливен. Не така беше обаче снощи, когато Петрич и Сандански..
Днес ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, а след обяд и над югоизточните части от страната, където на места ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 9° и 14. Максималните температури ще бъдат между 14° и 19.
Дъждът не уплаши ентусиазираните благоевградчани, които дойдоха на площада, за да станат част от празничното тържество. Община Благоевград се беше погрижила със специално обособени шатри, за да се подслонят част от хората. В Деня на християнското семейство бе поставено начало на програмата по повод един от най-дългоочакваните празници. Очаквано,..
Ниските заплати водят до отлив на кадри, заявиха по време на организирания от регионалната структура на КТ „Подкрепа” протест служители на ТП НОИ в Перник и настояха за 20- процентно увеличение на възнагражденията. Националният осигурителен институт е една от най- работещите и натоварени администрации в страната, каза председателят на синдикалната..
46 дупнишки семейства празнуваха заедно днес сватбените си юбилеи.Тържеството се организира от Общината за 12-та година в Деня на християнското семейство. На поканата се отзоваха 40 двойки със златни сватби и 6 – с диамантени. Те бяха посрещнати с питка и мед в местен ресторант от кмета Първан Дангов, който влезе в ролята на кум. Празнуващите изслушаха..