Общинският съвет в Кюстендил ще заседава днес. Началото на заседанието е в 14.00 часа, а в предварителния дневен ред са включени 18 точки.
На днешното си заседание общинските съветници ще гласуват проект на наредба за изменение и допълнение на Наредбата за определяне и администриране на местните такси и цени на услуги на територията на Община Кюстендил. В него се регламентира изменение и допълнение в частта, относно начина на формиране на цените на услугите и наименованието им, предоставяни от преобразуваното и преименувано общинско предприятие „Ученическо хранене и социален патронаж“. Основната цел на предлагания проект на наредбата е актуализирането й с оглед обединяването на технологичен и човешки ресурс за постигане и предлагане на по-качествена услуга.
Общинският съвет ще гласува и предложение за сключване на договор за револвиращ кредит с фонд ФЛАГ, за поемането на краткосрочен общински дълг с цел реализацията на проектите „Грижа в дома“ и „Младежки център – Кюстендил – ключов фактор за по-добро бъдеще“. Максималният размер на дълга е 804 000 лв. На гласуване ще бъде подложено и предложение за поемане на краткосрочен дълг от фонда, с цел рефинансиране на разходи по проект „Изграждане на екологична инфраструктура за Регионално сдружение за управление на отпадъците „Рила Еко“. Максималният размер на дълга, предложен в докладната записка, е 1 892 096 лв.
Съветниците ще обсъдят и приемат вътрешни компенсирани промени по бюджета на община Кюстендил за 2024 година в поименния списък на капиталовите разходи и съгласие за продажби чрез публичен търг на недвижими имоти – частна общинска собственост.
Благоевградчани подкрепиха националния протест "Искаме си лева, искаме си референдума" Стотици благоевградчани се събраха днес пред Областна администрация Благоевград, за да подкрепят запазването на българския лев и провеждането на референдум. Проявата е част от национална протестна инициатива, организирана от Граждански комитет и подкрепена от..
Протестиращите в защита на българския лев в Перник късаха и стъпкаха на земята снимки на европейски лидери. „Европейската зона е пътник, еврото- също е пътник, но важното е друго, че управляващите от 35 години не се съобразяват и не искат да чуят хората какво казват. А по конституция кой е властта в държавата? Суверенът / чл.1, ал.2/.Ал. 3- никой няма..
На 1 юни , неделя, държавният глава Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова ще участват във Враца в отбелязването на 149 години от подвига на поета и революционер Христо Ботев и неговата чета. От 21.00 часа на пл. „Христо Ботев“ президентът ще произнесе слово по повод Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България..
На тържествена церемония 421 магистри и 244 бакалаври, възпитаници наФакултета по педагогика на Югозападния университет „Неофит Рилски“, получиха дипломите си за висше образование. Деканът проф. д-р Янка Стоименова официално откри събитието и поздрави абсолвентите от най-стария факултет в структурата на университета. „Предайте на..
Днес, 31 май, LG Electronics идва в Благоевград, където ще постави началото на третото издание на своето годишно Сервизно турне под мотото „Животът е хубав със смарт решения от LG“ . В периода 31 май и 1 юни, Благоевград ще бъде първият посетен град, а жителите на града могат да намерят щанда на LG на Площад „Георги Измирлиев“. Турнето ще..
Денят ще започне с предимно слънчево време в Източна и в отделни райони от Западна България. Над останалата част от страната облачността ще е значителна, с превалявания. Около и след обяд ще се развива купеста, над западната половина от страната и купесто-дъждовна облачност, където ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. На..
Строителните дейности по авариралата връзка при превключването към новия водопровод в Перник са приключили успешно, съобщиха от ВиК- Перник. За да се стегне положения върху съоръжението укрепващ бетон е необходимо технологично време. Очаква се към 16.00ч. днес да започне поетапното пускане на водата от язовир „Студена”. Работата по превключването към..