Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ръстът на констатираните пътни произшествия в Кюстендилско

Повече нарушения и санкции отчитат пътните полицаи в Кюстендил през последната седмица. Ръстът на констатираните произшествия се дължи на засиления пътен контрол, съобщи за Радио Благоевград началникът на сектор "Пътна полиция" Радослав Боюклийски.

Между 16 и 22 декември са били проверени общо 1826 моторно-превозни средства и 1937 души. Възникнали са 11 пътни произшествия, пострадали са трима души, а един е загинал, съобщи още Боюклийски. За установените нарушения пътните полицаи са съставили 144 акта за административни нарушения и 273 фиша. Нарушенията на скоростните ограничения са документирани с 452 клипа. Връчени са и 112 фиша.

Сред санкционираните водачи има седем, които са били без застраховка "Гражданска отговорност", други седем са управлявали след употреба на алкохол, а един – след употреба на наркотици. Установени са и четирима неправоспособни водачи.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Първи дискусионен форум „Превенции без граници“ в Благоевград

Първи дискусионен форум „Превенции без граници“ се проведе в Благоевград. Събитието събра експерти от различни институции в  зала „22 септември“ на Община Благоевград. Модератор на форума бе заместник-кметът  по образование, бизнес развитие, социална и здравна политика Боряна Шалявска. Тя започна с едно признание „Младите хора не са част от проблема,..

публикувано на 18.11.25 в 19:18

Ден на отворените врати в Община Дупница

Властта в Дупница премина в ръцете на младите хора в Деня на отворените врати, организиран от Общината и Общинския съвет.  В събитието се включиха ученици от средните училища, а техни домакини бяха председателят на Общинския съвет Костадин Костадинов и кметът Първан Дангов. Те отправиха приветствия към младежите и им пожелаха скоро да заемат местата в..

публикувано на 18.11.25 в 15:36

Сборник ще пази живи занаятите за идните поколения

Регионална библиотека „Димитър Талев“ - Благоевград представи втория сборник „Народни художествени занаяти от Македонския край“. В него са включени доклади на автори от родния край - краеведи, историци, етнографи, библиотекари, творци на художествени изделия. Съдържанието е обогатено и с международно участие на експерти от Република Северна..

публикувано на 18.11.25 в 14:34

Национална инициатива насърчава любовта към четенето

Третият национален Ден на четенето – България тази година ще се проведе на 21 ноември. Инициативата следва немския Ден на четенето и от 2025 година е синхронизирана с Деня на европейските автори Read. for Real. За поредна година събитието се организира от Фондация “Четене”, Фондация „Детски книги“ и сдружение „Книги и четене“, каза Валентина Стоева..

публикувано на 18.11.25 в 12:22

Обществено обсъждане на наредбата за такса смет в Благоевград

Община Благоевград организира обществено обсъждане на проекта на Наредбата за местните такси и цени на услуги, свързана с новия начин за изчисляване на такса „битови отпадъци“, което ще се проведе на 19.11.2025 г. от 18:00 часа в зала „22 септември“. Съгласно изискванията на Закона от 1 януари 2026 г. всички общини следва да прилагат принципа..

публикувано на 18.11.25 в 11:07

Доброволци облякоха дърветата в Дупница с топли дрехи

Доброволци “облякоха” дърветата в пешеходната част на ул. “Николаевска” в Дупница с топли зимни дрехи. Благотворителната акция “Споделената зима е топла” се провежда за седма година, а организатори са местното сдружение “Близо до теб”. Избраното време е вечер, за да се осигури дискретност на нуждаещите се хора. Те могат спокойно да си изберат якета,..

публикувано на 18.11.25 в 09:43

Агенцията по заетостта: Безработицата през октомври е 5,15%

Стабилен пазар на труда през октомври с регистрирана безработица от 5.15 процента, отчита Агенцията по заетостта. С регистрация в бюрата по труда са 145 хиляди души, започналите работа с посредничеството на държавата са 16 хиляди души, от тях 3 500 от уязвимите групи на субсидирано място. Бизнесът е обявил 8 хиляди и 500 свободни позиции предимно в..

публикувано на 18.11.25 в 09:41