Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Забрана за превоз на дървен материал в Трън

Снимка: БГНЕС

Фирмите, извършващи дърводобив от общинския горски фонд в община Трън, ще извозват материала при благоприятни метеорологични условия. Издадена е заповед, която забранява транспортът на дървен материал при мокро и кално време, стана ясно на проведената днес сесия на местния ОбС.Разпоредбата е в отговор на сигнал от жител на село Ломница. Той алармира за лошото състояние не само на горските, но и на общински пътища, които са с коловози от кал заради камионите.На заседанието кметът на Трън Цветислава Цветкова заяви, че след получения сигнал е направена проверка. Установено е, че част от районите, в които се извършва дърводобив са в обхвата на „Държавно горско стопанство-Трън“. Оттам са поели ангажимент щетите да бъдат отстранени, а със заповед на директора на общинското предприятие „Трънска гора” е наложена забрана на фирмите, да извозват дърва при мокро време. От съсипан заради камиони път се оплакват и жителите на пернишкото село Дивотино. Шосето там системно се замърсява от тежкотоварните автомобили, превозващи въглища от намиращия се в района рудник.


По публикацията работи: Спаска Зашева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

XII Парад на професиите и знанието в ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“

Демонстрация на професионални знания и умения, учебно-тренировъчни фирми, творчески ателиета и викторини, благотворителна кулинарна изложба и празнична програма – XII Парад на професиите и знанието в ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“. Учениците успяха уверено да привлекат вниманието на петричани, за да ги запознаят и да разкажат за специалностите в..

публикувано на 05.05.25 в 15:22

Инженерно-геоложки проучвания стартират в Благоевград на 7 май

От 7 май 2025 г., сряда, в Благоевград стартират инженерно-геоложки проучвания в рамките на проектите за реконструкция на ул. „Александър Стамболийски“ и пл. „Македония“. Ще бъдат направени седем вертикални сондажа с цел анализ на почвения състав в зоните между ул. „Александър Стамболийски“ и кв. „Вароша“ от Младежки дом до ул. „Христо Силянов“, както..

публикувано на 05.05.25 в 15:12

Срив на сайтовете на НАП, Агенция "Митници" и на Министерството на електронното управление

Сайтовете на НАП, Агенция "Митници" и Министерството на електронното управление (МЕУ) се сринаха за кратко, показа проверка на БНР. От Националната агенция за приходите обясниха, че са имали проблем с достъпността на сайта, но не и на електронния портал (https://portal.nra.bg/). В портала всички услуги са достъпни и работят безпроблемно. От Агенция..

публикувано на 05.05.25 в 15:06

Разлог отбеляза 122 години от гибелта на Гоце Делчев

В Разлог бе почетена паметта на Гоце Делчев - водач и идеолог на българските македоно-одрински революционни комитети и национален герой на България, жертвал живота си за освобождението на българските територии, останали под османско владичество. Днес пред паметника на Гоце Делчев в Разлог, в знак на почит и уважение към героичното му дело, се..

публикувано на 05.05.25 в 14:28

Над 300 хил. дка са засегнати от пролетните студове в България

Заявления за обезщетения за над 300 хил. дка са подадени от земеделски производители в цялата страна, във връзка с априлските студове, за измръзване и осланяване на продукцията.  Заявленията са общо 5 033, съобщи в Кюстендил заместник-министърът на земеделието и храните Иван Капитанов. Днес Капитанов се включи в оглед на част от овощните градини, за..

публикувано на 05.05.25 в 13:57

Интерактивна карта на контейнерите за разделно събиране в Благоевград

Община Благоевград разработи интерактивна карта на съществуващите контейнери за разделно събиране на отпадъци от опаковки в града. Контейнерите са част от системата за разделно събиране на хартия, пластмаса, метал и стъкло. Чрез картата гражданите могат да се запознаят с местоположението на всички налични цветни контейнери от системата за..

публикувано на 05.05.25 в 12:32

Задържаха мъж от пернишко село за домашно насилие

53-годишен мъж от пернишкото село Расник е задържан с прокурорско постановление за до 72 часа. Арестът му е извършен след като за пореден път нанесъл побой на съпругата си. Сигналът в полицията подала потърпевшата 44- годишна жена. По нейни данни тя била удряна с юмруци в областта на главата и тялото. Това е поредният случай на домашно насилие в..

публикувано на 05.05.25 в 11:56