Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Глоба до 10 000 лв. за кмета на Дупница за незаконно сметище

Първан Дангов
Снимка: архив

Глоба от 3 000 до 10 000 лева ще наложи РИОСВ – София на дупнишкия кмет Първан Дангов за незаконно сметище на общински терен в местността Каратопрак.

Информацията е оповестена от министъра на околната среда и водите Манол Генов в отговор на питане от депутата от “Възраждане” Димчо Димчев. Народният представител и негови съпартийци в Дупница разкриха незаконна площадка за претоварване на отпадъци, както и новосъздадено сметище. Те допускат, че практиката е факт, за да се спестят разходи за транспортиране на отпадъците до лицензираното депо в Костинброд, с което Общината има сключен договор. 

След сигнала от Димчев, служители на РИОСВ са извършили проверка на 5 март и са установили нарушения, за които на кмета ще бъде наложена глоба от 3 000 до 10 000 лева. Вече са му дадени и предписания за почистване на замърсените участъци в едномесечен срок. Установени са и две други незаконни сметища, за които на Първан Дангов са съставени актове. Предстои издаването на наказателни постановления.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Проливните дъждове в Благоевградска област

Проливните  дъждове тази нощ , придружени с гръмотевична буря и градушка,  причиниха сериозни   щети в района на Петрич , Сандански и Разлог. Река Места е излязла от коритото си в района на  Хаджидимово и Гърмен и е заляла земеделски площи с житни култури.  Има поражения и по пътната инфраструктура.  Силните дъждове  към момента спряха,  слаби валежи..

публикувано на 22.11.25 в 12:07

Обстановката в Разлог и Петрич се нормализира

Проливните дъждове наводниха улици и жилища в област Благоевград. Градската река в Разлог излезе от коритото си, а в Петрич имаше гръмотевична буря и градушка.  Пороен дъжд и градушка паднаха над Разлог и Петрич Към 9 часа сутринта на 22 ноември продължава да вали, но дъждът не е така проливен. Не така беше обаче снощи, когато Петрич и Сандански..

публикувано на 22.11.25 в 09:19

Облачно време, с превалявания

  Днес ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, а след обяд и над югоизточните части от страната, където на места ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 9° и 14. Максималните температури ще бъдат между 14° и 19.

публикувано на 22.11.25 в 07:19

Коледният дух завладя Благоевград

Дъждът не уплаши ентусиазираните благоевградчани, които дойдоха на площада, за да станат част от празничното тържество. Община Благоевград се беше погрижила със специално обособени шатри, за да се подслонят част от хората. В Деня на християнското семейство бе поставено начало на програмата по повод един от най-дългоочакваните празници. Очаквано,..

публикувано на 21.11.25 в 19:30

Пернишки служители на НОИ искат 20% увеличение на заплатите

Ниските заплати водят до отлив на кадри, заявиха по време на организирания от регионалната структура на КТ „Подкрепа” протест служители на ТП НОИ в Перник и настояха за 20- процентно увеличение на възнагражденията.  Националният осигурителен институт е една от най- работещите и натоварени администрации в страната, каза председателят на синдикалната..

публикувано на 21.11.25 в 15:35

46 дупнишки семейства празнуваха сватбените си юбилеи

46 дупнишки семейства празнуваха заедно днес сватбените си юбилеи.Тържеството се организира от Общината за 12-та година в Деня на християнското семейство. На поканата се отзоваха 40 двойки със златни сватби и 6 – с диамантени. Те бяха посрещнати с питка и мед в местен ресторант от кмета Първан Дангов, който влезе в ролята на кум. Празнуващите изслушаха..

публикувано на 21.11.25 в 15:19

С концерт в Кюстендил ще отбележат Деня на християнското семейство

С празничен концерт в Кюстендил ще бъде отбелязан Денят на православната християнска младеж и семейство. Той ще се състои днес от 18:00 ч. в залата на Килийното училище в града. В концертната програма ще прозвучат изпълнения на смесените църковни хорове при храм „Свети вмчк Димитър Солунски“ и храм „Успение Богородично“ в Кюстендил, ученици от..

публикувано на 21.11.25 в 14:21