Благоевградчани отново излязоха на протест срещу насилието над хора и животни. В 11 часа те се събраха пред Съдебната палата в областния център с плакати в ръце, за да изразят своето недоволство от безхаберието на институциите и се обявиха за адекватни промени в законодателството.
Протестът беляза празника Цветница. Въпреки, че този път събралите се пред съдебната палата граждани бяха по-малко в сравнение с предишния протест, гневът им и решимостта им да се противопоставят на случващото се с хора и животни у нас бяха също толкова силни и категорични. Организаторът Севдалина Алмишева е категорична, че протестите ще продължат докато не бъдат чути от институциите.
Исканията на протестиращите са за цялостна реформа в Наказателния кодекс и за строги присъди за всички насилници и убийци. Те ще настояват и за строга и адекватна присъда за Габриела и Красимир от Перник, които бяха задържани заради заснемане на клипове на мъчения и убиване на животни.
Според Весела Лазарова закони има, но ефективни присъди за насилници и убийци няма.
Протестът продължи с шествие до сградата на общинската администрация.
Временно движението по пътя София - Кулата в град Кресна, в района на разклона за Влахи, се осъществява двупосочно в една лента поради ПТП и се регулира от екип на "Пътна полиция", информират от АПИ. От Пътната агенция призовават към отговорно шофиране предвид засиления днес трафик по основните пътища и магистрали в цялата страна. За да се..
С тържествен водосвет и военния парад в София беше отбелязан Денят на храбростта и празник на Българската армия - 6 май. Празникът в София започна с водосвет на бойните знамена, отслужен от Негово преосвещенство велбъждският епископ Исаак. Официалните лица поднесоха венци и цветя на паметника на Незнайния воин, а на площад "Александър I" държавният..
Около 02:00 часа тази нощ на тел.112 е получен сигнал за припаднал 35-годишен мъж от с. Елешница, съобщават от ОД МВР - Благоевград. Той е реанимиран от екип на Центъра за спешна помощ - Разлог, но е починал. От работещите по случая полицейски служители е установено, че пред питейно заведение в с. Елешница е възникнал скандал, прерастнал в..
На 6 май почитаме свети великомъченик Георги Победоносец – един от тачените светци, мъченик за Христовата вяра. Свидетелствата за извършваните от светеца чудеса са безброй, а към него за помощ и утеха молитви отправят хора в различни затруднения. За силната вяра към светеца и за почитта към него в община Симитли свидетелстват множеството..
Православна църква почита днес паметта на свети Георги Победоносец - с богослужения в храмове и манастири в цялата страна. Светецът е покровител на земеделците, овчарите и стадата, както и олицетворява храбростта. Затова и 6 май е Ден на храбростта и празник на Българската армия. По стара традиция Гергьовден поставя началото и на стопанската година,..
Днес ще e слънчево. След обяд и вечерта ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. В Западна и Северна България се повишава вероятността за локални значителни количества и градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°.
Демонстрация на професионални знания и умения, учебно-тренировъчни фирми, творчески ателиета и викторини, благотворителна кулинарна изложба и празнична програма – XII Парад на професиите и знанието в ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“. Учениците успяха уверено да привлекат вниманието на петричани, за да ги запознаят и да разкажат за специалностите в..