Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Села в Трънско продължават да са без ток

Снимка: pixabay

Около една трета от селата в Трънско все още са без ток заради щетите от мокрия сняг в нощта на четвъртък срещу петък. Не е възстановено и водоснабдяването в града.

Заради авариите и липсата на електрозахранване в село Банкя помпите не функционират. Търсят се варианти за алтернативно водоснабдяване. Въпреки тежката все още ситуация няма бедстващи хора, каза зам. кметът Светлана Валериева.

„Всеки индивидуален сигнал, който постъпи се проверява от патрул, от Гранична полиция, от пожарна, от Община, от Горско сторанство. Всеки, който има свободен проходим автомобил отива на място и оказва съдействие на кметския наместник да стигне до човека и така пращаме дърва и храна”, каза Валериева.

На терен и днес освен екипи на електроразпределителното дружества са и служители на Областно пътно управление, общината, пожарната, полицията, както и горски служители.


По публикацията работи: София Златанова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Облачно и дъждовно

Днес ще се задържи облачно с валежи от дъжд, значителни по количество на места в Югозападна, Централна Северна България.По-малко ще са валежите в югоизточните райони на страната, а утре и в северозападните райони. Вятърът ще отслабне. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, а максималните – от 7°-9° в северозападните райони до 13°-15° в..

публикувано на 19.11.25 в 06:56

Първи дискусионен форум „Превенции без граници“ в Благоевград

Първи дискусионен форум „Превенции без граници“ се проведе в Благоевград. Събитието събра експерти от различни институции в  зала „22 септември“ на Община Благоевград. Модератор на форума бе заместник-кметът  по образование, бизнес развитие, социална и здравна политика Боряна Шалявска. Тя започна с едно признание „Младите хора не са част от проблема,..

публикувано на 18.11.25 в 19:18

Ден на отворените врати в Община Дупница

Властта в Дупница премина в ръцете на младите хора в Деня на отворените врати, организиран от Общината и Общинския съвет.  В събитието се включиха ученици от средните училища, а техни домакини бяха председателят на Общинския съвет Костадин Костадинов и кметът Първан Дангов. Те отправиха приветствия към младежите и им пожелаха скоро да заемат местата в..

публикувано на 18.11.25 в 15:36

Сборник ще пази живи занаятите за идните поколения

Регионална библиотека „Димитър Талев“ - Благоевград представи втория сборник „Народни художествени занаяти от Македонския край“. В него са включени доклади на автори от родния край - краеведи, историци, етнографи, библиотекари, творци на художествени изделия. Съдържанието е обогатено и с международно участие на експерти от Република Северна..

публикувано на 18.11.25 в 14:34

Национална инициатива насърчава любовта към четенето

Третият национален Ден на четенето – България тази година ще се проведе на 21 ноември. Инициативата следва немския Ден на четенето и от 2025 година е синхронизирана с Деня на европейските автори Read. for Real. За поредна година събитието се организира от Фондация “Четене”, Фондация „Детски книги“ и сдружение „Книги и четене“, каза Валентина Стоева..

публикувано на 18.11.25 в 12:22

Обществено обсъждане на наредбата за такса смет в Благоевград

Община Благоевград организира обществено обсъждане на проекта на Наредбата за местните такси и цени на услуги, свързана с новия начин за изчисляване на такса „битови отпадъци“, което ще се проведе на 19.11.2025 г. от 18:00 часа в зала „22 септември“. Съгласно изискванията на Закона от 1 януари 2026 г. всички общини следва да прилагат принципа..

публикувано на 18.11.25 в 11:07

Доброволци облякоха дърветата в Дупница с топли дрехи

Доброволци “облякоха” дърветата в пешеходната част на ул. “Николаевска” в Дупница с топли зимни дрехи. Благотворителната акция “Споделената зима е топла” се провежда за седма година, а организатори са местното сдружение “Близо до теб”. Избраното време е вечер, за да се осигури дискретност на нуждаещите се хора. Те могат спокойно да си изберат якета,..

публикувано на 18.11.25 в 09:43