Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вицепремиерът Бобева: Активно помагаме на Сърбия, има искане и за ток

Снимка: БГНЕС
В интервю за предаването "Преди всички" вицепремиерът Даниела Бобева изрази съболезнования към близките на жертвите от наводненията в Сърбия. Сръбското правителство обяви днешния и следващите два дни за дни на траур в памет на жертвите от незапомнените наводнения. Повече от 230 обучени спасители от Евросъюза работят в районите на бедствието. Българският екип, който замина преди дни, се грижи за отводняването на село Ракитово край Ягодина.

България продължава да помага на бедстващите, добави Бобева и изброи фирмите, които са предоставили помощ.

Вицепремиерът заяви още, че Сърбия е поискала България да предостави и ток.

Водят се дискусии между Министерството на икономиката и съответните власти в Сърбия. Ние, разбира се, аварийно подаваме, където е необходимо, ток. Имаме спогодба със съседните държави, но се опитваме да уредим и регулярни доставки, ако е необходимо, тъй като, доколкото разбираме, са наводнени основните централи в Сърбия.

Цялото интервю на Силвия Великова с Даниела Бобева можете да чуете от звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44