Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Украинци са задържани във връзка с нападението срещу Алексей Петров

| обновено на 02.02.16 в 20:26
Алексей Петров
Снимка: БГНЕС

Украинският гражданин Роман Логиненко, заподозрян в стрелбата по Алексей Петров в края на миналата година, остава в ареста с решение на Софийския градски съд. Това научи "Хроизонт" от източници от съда.

Нито от Прокуратурата, нито от съда дадоха допълнителна информация какви точно доказателства срещу него има и какво точно обвинение му е повдигнато. 

По-рано през деня източници от МВР съобщиха, че са задържани украински граждани, съпричастни към стрелбата с гранатомет срещу колата на бившата барета Алексей Петров в столичния квартал "Лозенец". При нападението бяха възпроизведени два изстрела, като единият от снарядите не се взриви, а вторият не улучи автомобила. 

През цялата изминала седмица в полицията са водени предимно граждани на Русия и Украйна за разпити по случая, а арестите са били извършени преди няколко дни. Според неофициална информация предстои да бъдат обявени за издирване още съпричастни към покушението. 

Очаква се повече информация по случая да бъде дадена утре на пресконференция. 




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44