Отново скандал с чужди туристи се оформя по Българското Черноморие. Клип, в който израелци са нападнати от представител на хотел, се завъртя по израелска телевизия. Жените, които са били на почивка в Слънчев бряг, са заснели видео, излъчено по Channel 2.
На кадрите се вижда как млад мъж гони група жени и деца с багаж. Разменят се реплики, след което той ги бута и при опита да ги ритне, пада на земята. След това мъжът се опитва да вземе телефона на туристката, която снима срамната сцена. Той е собственикът Иван Тодоров.
Според адвоката му - Димитър Москоянев, записът е манипулиран: „Те пристигат преди обяд към 11.00-11.30, но политиката на повечето хотели е, че чекирането е в 14,00 часа. Те са били няколко пъти учтиво помолени да изчакат. Собственикът в желанието си да защити достойнството на персонала, е молил клиентите да се изведат от ситуацията. В случая става въпрос за един чисто битов инцидент“.
В скандала са замесени две жени с едно дете.
Групата от 18 туристи е пристигнала у нас на 5 юли, разказа почетният консул на Израел у нас Орлин Мандов:
„На другия ден се свързаха и туристите, които са били там и са пострадали. Разказаха какво се е случило и как се е случило. Това, което беше най-важно за нас, е в момента къде са. Те обясниха, че не са във въпросния хотел, а са преместени в друг. Защо хотелът не ги е приел - това е негова позиция. Израелският турист е много добър турист от гледна точка на финансовата страна. Много е жалко за държавата и за усилията, които полагаме да се случва подобно нещо“, поясни той.
Туристите са били компенсирани от туроператора с настаняване в по-висококатегориен хотел и обезщетение, но въпреки това в края на престоя си са подали жалба в полицията.
Остро осъждаме всякакви прояви на грубо отношение с туристи, тъй като подобни случаи влияят на имиджа на България. Никакви обстоятелства не могат да оправдаят това, заявиха в становище от Министерството на туризма. Направената проверка е изяснила обстоятелствата около скандала. Нарушения в документацията на хотела и категоризацията не са открити. От министерството припомнят, че интересът за туризъм у нас от държавата Израел е стабилен и в последните години отбелязва устойчив ръст. В периода януари-май 2019 г. чуждестранните туристически посещения са над 71 хиляди.
Графичната база „Тодор Атанасов“ в Бургас ще бъде превърната в „Културно-образователен център и музей“. Дългоочакваният ремонт започва съвсем скоро, след като в началото на следващата седмица ще бъде избрана и фирмата изпълнител. Ремонтните дейности са част от трансграничен проект между България и Турция - „Туризмът чрез култура – наше общо..
Министерството на земеделието и храните организира Национален рибен фест на Ченгене скеле край Бургас. Събитието на 30 ноември е посветено на популяризирането на рибата и рибните продукти, както и на подкрепата към българските рибари, производители и преработватели. Демонстрации и лекции, свързани със здравословното хранене,..
През октомври 2025 г. пътуванията на български граждани в чужбина се увеличават с цели 15% спрямо същия месец на 2024 г., докато посещенията на чужденци в България нараства с едва 0,4%, показват последни данни на Националният статистически институт (НСИ). Пътуванията на български граждани в чужбина през октомври са 829,3 хил., или с 15% над..
Тази година посрещането на Новата година ще е необичайно за хотелиерите и ресторантьорите. За няколко часа няма да работят ПОС терминалите и банкоматите заради техническо прекъсване, свързано с настройването на банковите системи за преминаване към еврото. Ще се наложи да плащаме само в брой. Някои от ресторантите дори няма да..
Три компании, заинтересовани от закупуването на румънските активи на руската енергийна компания "Лукойл", преговарят директно с нея, заяви във вторник румънският министър на енергетиката Богдан Иван, цитиран от онлайн изданието profit.ro , предаде Ройтерс. "Лукойл" има 320 бензиностанции в Румъния, управлява третата по големина рафинерия в страната и..
„Водоснабдяване и канализация“ ЕООД – Ямбол е извършило инвестиции в размер на 18 018,48 лв. без ДДС за модернизация и подобряване на водоснабдителната инфраструктура на територията на община Болярово. Сред новите активи са реконструкция на уличен водопровод в село Попово, както и монтаж на седем помпени съоръжения в населените места Воден, Попово,..
Цените на едро на основни хранителни продукти като яйцата, брашното и картофите са се повишили през последната седмица, показват обобщени данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържища. През последната седмица цените растат на брашното, кашкавала, прясното мляко, но поевтиняват сиренето и киселото мляко, олиото, свинското и пилешкото месо...