4
При засилени мерки за сигурност и специален пропускателен режим на бургаското летище се проведе възпоменателна церемония в памет на жертвите от кървавия атентат преди 7 години. С едноминутно мълчание, цветя и запалени свещи бяха почетени загиналите петима израелски туристи и българският шофьор Мустафа Кьосов.
Молитвата "Бог е изпълнен с милост" беше отслужена от равин Йосеф Саломон в памет на невинните жертви на терористичния акт. Религиозната церемония се състоя пред мемориалния паметник издигнат на мястото на инцидента на бургаското летище.
"Животът на шест семейства се промени завинаги, България се промени завинаги", каза в словото си посланикът на Израел у нас Н.Пр. Ирит Лилиан.Тя подчерта, че Израел и България са пример за обмен, който насърчава сигурността. Международната общност трябва да излъчва послание, че е готова да се бори с терористичните организации и държавите, които ги насърчават, най-вече Иран", допълни Н.Пр.Ирит Лилиан.
"Терорът няма религия, няма смисъл, има една цел - да създаде страх и да ни разколебае в усилията за създаване на сигурност", каза министърът на транспорта и информационните технологии Росен Желязков.
Да почетат паметта на жертвите в кървавия атентат пристигнаха още бившият министър на вътрешните работи Цветан Цветанов, областният управител Вълчо Чолаков, кметът Димитър Николов, както и представители на израелската общност "Шалом" в Бургас.

Днес е Архангелова (мъжка) задушница – ден на почит към паметта на починалите, както и ден на признателност към загиналите за България воини. Това е една от трите най-големи Задушници в църковния календар. Община Бургас организира няколко ритуала, от 7.30 е въведена и реорганизация на движението в района. Информира Стефка Бакърджиева..
По цялото Черноморие са направени заснемане и кадастрална проверка за непочистени и застроени дерета и корита на реки. Това заяви в Созопол министърът на околната среда и водите Манол Генов. При проверките стартирали веднага след наводнението в курорта Елените са установени много проблеми, свързани с натрупани сметища, облесени диги и корекции на реки...
Форум „Синьо бъдеще за Черно море“ събра експерти и представители на местната и централната власт в Созопол. Събитието се организира от Министерството на околната среда и водите (МОСВ) и Общината, по повод Деня на Черно море, който отбелязваме днес. Черно море има изключителен социален и културен принос за целия регион, каза кметът на..
В Регионалната екоинспекция в Бургас е започнала проверка от инспектората към МОСВ. Това заяви в Созопол министър Манол Генов. Поводът е противоречиви решения на екоинспекцията, които министерството е отменило и проверка за документи за строителството в курорта Елените. Басейнова дирекция откри засипани дерета и незаконно застроени речни корита..
Основният ремонт на близо 27 километра от път II-53 Поликраище – Елена – Сливен приключи с издаване на разрешенията за ползване. От тях 15 километра са на територията на област Сливен – в участъка през прохода Вратник между селата Майско и Стара река до кръстовището за село Раково в района на местността Агликина поляна. Рехабилитацията е част от..
Народното събрание одобри промени в Закона за енергетиката, с които се създава Фонд за декарбонизация за подкрепа на домакинствата. Чрез него става възможно директно да се финансират собственици на жилища за мерки, свързани с енергийна ефективност. Това обяви министърът на енергетиката Жечо Станков по време на парламентарен дебат. Фондът ще подпомага..
Бургаският клуб по подводен риболов "Черноморец" спечели 38-та си титла от Държавното отборно първенство и осма поредна победа в шампионата. Надпреварата се проведе в акваторията на Приморско–Китен–Лозенец с участието на 10 отбора от страната. В състава на "Черноморец" бяха Пламен Арабаджиев, Данаил Едрев, Николай Танев и Валентин Люцканов. Отборът..
В Регионалната екоинспекция в Бургас е започнала проверка от инспектората към МОСВ. Това заяви в Созопол министър Манол Генов. Поводът е противоречиви..
По цялото Черноморие са направени заснемане и кадастрална проверка за непочистени и застроени дерета и корита на реки. Това заяви в Созопол министърът на..
Уловът в момента е нулев, тъй като риба няма, отчитат рибари от Южното Черноморие. До момента рибарите по Южното Черноморие не са имали подобна..