"Огромна пречиствателна станция на общините Китен и Приморско - има най-съвременните шведски и италиански системи. Изпълнихме това, което сме обещали - да предоставим най-чистото море“. Това заяви министър-председателят Бойко Борисов, който инспектира реконструкцията и разширяването на пречиствателната станция за отпадни води и изграждане на довеждаща инфраструктура на територията на Приморско и Китен.
Премиерът отбеляза, че вече всички населени места имат най-съвременните пречиствателни станции.
„Но ако тези отпадни води отиваха в морето, всички щяха да са тук и да ме питат“, категоричен беше министър-председателят.
Той посочи, че в условията на пандемия бизнесът трябва да продължи да работи.
Инвестиционният проект за подобряване на съществуващата система за управление на oтпадъчните води на територията на град Приморско и град Китен се реализира с финансиране по оперативна програма „Околна среда“ на обща стойност 22,27 млн. лева. От тях 16 млн. лева са безвъзмездна финансова помощ, съфинансирането от Община Приморско е 2 млн. лева, а останалите средства са от държавния бюджет.
С изпълнението на проекта ще бъде постигнато подобряване на качеството на живот на населението на територията на гр. Приморско и гр. Китен, преодоляване на здравно-екологичните рискове и предоставянето на качествени екологични услуги на гражданите.
Реконструкцията и разширяването на съществуваща пречиствателна станция ще обслужва над 55 000 жители и гости на Приморско и Китен по време на туристическия сезон. Реализирането на проекта допринася за изпълнението на поетите ангажименти на страната ни за изграждане на обекти, чрез които да бъде увеличен събраният и третираният товар на замърсяване преди заустването на отпадъчните води във водни обекти.
Хоби готвачи и бъдещи професионалисти ще готвят заедно в третото издание на кулинарния двубой организиран от информационен сайт „Черноморие-БГ“. Домакин ще е Професионална гимназия по туризъм „Асен Златаров“ в Бургас, а всички участници ще разполагат с еднакви продукти осигурени от Lidl. В традиционния бургаски „Кулинарен двубой“ ще премерят сили..
Бургазлии излязоха на символичен протест пред сградата на Съдебна палата. Организатор е инициативата "Правосъдие за всеки". Причината - недоволство от случващото се в държавата и неспазването на закона и Конституцията. Протест под мотото" Кой блокира конституцията?" тази вечер в Бургас "Конституционният съд е най-висшият правов орган в..
Започва проектиране и изграждане на реплика на надгробния паметник на Александър Георгиев Коджакафалията в Бургас. Оригиналният монумент е поставен през 1916 г. в близост до бул. "Сан Стефано", до югозападния край на оградата на бившето Помощно училище "Отец Паисий". През 1950 г. е премахнат, а каменните елементи са преместени пред Механотехникума...
Правителството прие изменения в Програма „Транспортна свързаност”. В областта на водния транспорт предвиждат приключване на капиталното драгиране на басейна в пристанище Бургас, с което ще се създадат необходимите условия за подход и нови маневрени зони за корабите в акваторията на пристанище Бургас.
Кампания под надслов "Заедно в борбата на Петя" се обединява да помогне на 36-годишната Петя Матева от Варна. От 3 години жената води неравна битка с рака. След като откриват бучка в гърдата ѝ, на Петя е поставена диагнозата ниско диференциран инвазивен дуктален тройно негативен карцином. Тогава лекари-онколози не са давали особена надежда, съветвайки..
Гората.бг, ще подари десетки хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета на хората от Бургас и Айтос. 25 хиляди ще бъдат раздадени в морския град, а 14 хиляди в „града на орлите“ тази неделя, 16 март. „Ще предоставим безплатно плодни дръвчета - кайсии, ароматни дюли, сливи жълта афъзка, облачински вишни, орехи, ябълки (подложка), череши..
Кметът на Община Болярово Христо Христов настоява за пълно окомплектоването на групата на ВиК Болярово. По думите му ситуацията е критична, местният екип работи без необходимата техника, транспорт и достатъчно работна ръка. „Помагаме на дружеството, но това не е наше задължение“ добави той. Кметът почерта още, че през 2024 година..
21-годишната студентка Светлозара Савова от Карнобат пише стихотворения и ги продава благотворително, за да помогне на близка роднина в битката ѝ с..
Живущите на няколко улици в централната градска част в Бургас ще бъде без вода днес, съобщават от ВиК. На 12 март, сряда от 09:00 ч. до 17:00 ч. ще бъде..
Във връзка с отстраняване на голяма авария на магистрален водопровод в района на с.Костен, са възможни аномалии или спирания на водоподаването в населените..