Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Христо Иванов и общински съветници не бяха допуснати до парк "Росенец" (ОБНОВЯВА СЕ)

Кметът Димитър Николов поиска от МВР да пуснат организаторите на протеста до зоната в парка

| обновено на 11.07.20 в 09:26

Стотици се събраха в парк "Росенец" още в ранни зори, видя репортер на БНР Бургас. Там след 11 часа трябва да се състои масово ходене на охраняемия плаж до почивния комплекс, свързан с почетния председател на ДПС Ахмед Доган. 

Повод за инициативата е инцидентът, при който бившият министър на правосъдието Христо Иванов и двама представители на партията „Да, България“ не бяха допуснати до морския бряг от служители на НСО, които охраняват района. 
Автобуси от Кърджали, Разград, Търговище,  Силистра, Пазарджик и коли от цялата страна са паркирали на територията на парк "Росенец".  Десетки са и микробусите на жандармерията.
Туристи от Айтос споделят, че са дошли да се къпят, а не да се включват в организирания протест. 

Към 9 часа се оформиха два протеста. Тези, които се събраха в своеобразен контрапротест не бяха допуснати и бяха изблъскани встрани. Смята се, че те са симпатизанти на ДПС. Виждат се много знамена на партията.

Жандармерията е направила кордон и спира групата от хора, които искат да слязат на плажа. От полицията правят опити да разделят двете протестиращи групи.  


Общинските съветници Димитър Найденов и Константин Бачийски, както и Христо Иванов и  Ивайло Мирчев от „Да, България“, се опитаха да преминат през стената от полицейски служители, но не бяха допуснати.

Поради нарастващото напрежение между протестиращите, Ивайло Мирчев призова събралите се да се успокоят. 


По-рано Ивайло Мирчев от "Да, България" сподели, че десетки са заявките за участие в организираното масово ходене до охраняемия плаж. 
"Със сигурност имаме потвърждение за поне 30 лодки, моторни яхти, джетове и каяци, 2-3 корабчета с по 25-30 човека. Ще тръгнат от Бургас, Созопол, кой откъдето реши. Има стотици заявки за автомобили. За автобуси знаем за организирани пътувания от младежките структури на ДПС." 
Припомняме, че бариерата на "Росенец" вече е премахната. Достъпът до брега обаче отново не е възможен, тъй като 300 метра по-надолу е поставена ограда с надпис "Частен имот". Кадрите са направени от бургазлията Митко Иванов. Според очевидци, идеята е обектът да изглежда като строителен.
По-късно кметът на Бургас Димитър Николов информира, че е разговарял с директора на Областната дирекция на МВР Бургас, за да поиска допускане на организаторите на протеста до зоната в парк Росенец.
Очаквайте подробности! 

Още снимки вижте по-долу в галерията.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

Свързани новини

Не допуснаха Христо Иванов до брега на имот, свързан с Доган

Сблъсъци на охранители с лидера на „Да, България“ Христо Иванов и общинският съветник от Бургас Димитър Найденов се разпространяват на видео в социалните мрежи. Повод за скандала е опит на двамата представители на партията да слязат на морския бряг до..

публикувано на 07.07.20 в 15:55

Ивайло Мирчев: Внасяме сигнали в прокуратурата след сблъсъка ни с гардове на Доган

"Внасяме няколко сигнала в прокуратурата. Първият е за пясъка на брега пред сараите на Доган, който се оказва, че е изчезнал, а на негово място се появява чакъл ".  Това каза пред БНР активистът на "Да, България" Ивайло Мирчев във връзка с вчерашната..

публикувано на 09.07.20 в 10:14

Строителна ограда смени бариерата на "Росенец"

Бариерата на "Росенец" пред имота, свързван с Ахмед Доган, е премахната в късния следобед. Достъпът обаче отново не е възможен, тъй като 300 метра по-надолу е поставена ограда с надпис "Частен имот". Кадрите са направени от бургазлията Митко Иванов. Според..

публикувано на 10.07.20 в 21:04
ВИЖТЕ ОЩЕ

Зрелостниците имат седмица, за да платят здравната си вноска за юли

До 25 август младежите, завършили средното си образование през тази година, трябва да внесат здравноосигурителната си вноска за юли, ако не са започнали работа или висше образование, напомнят от НАП. В Бургаска област около 3500 ученици са завършили средно..

публикувано на 18.08.25 в 16:30

Катастрофа затруднява движението в района на Равда

Катастрофа затруднява движението в района на Равда по пътя I-9 Ахелой – Слънчев бряг, в посока Варна. Движението временно се осъществява в една лента. Ограничението е от км 211 до км 209. Трафикът се регулира от „Пътна полиция“.

публикувано на 18.08.25 в 14:30

Все повече хора искат да стават доброволци

Все повече хора искат да стават доброволци, смята Петър Неделчев, който е начело на Доброволното формирование УК N 17-01 към община Камено. В момента то включва 11 души с тенденция да се увеличат до 15.  В  помощ на РДПБЗН Бургас е кипът участва в..

публикувано на 18.08.25 в 13:30

Три пожара са били потушени в област Бургас през уикенда

Три пожара са били потушени в област Бургас през последните дни. Огънят е засегнал постройки и сухи треви, а причините се изясняват. На 15 август около 15:15 ч. в Районното управление – Руен е постъпил сигнал за пожар в сухи треви и храсти край с...

публикувано на 18.08.25 в 10:00
снимката е илюстративна

Обстановката в Бургаска област е спокойна, няма активни пожари

Обстановката в Бургаска област е спокойна и към момента няма активни пожари. Огнищата от вчера са локализирани и няма опасност от разпространение, съобщи дежурният в Областната администрация - Бургас.  Пожар гори между Несебър и Равда, огънят е..

публикувано на 18.08.25 в 08:30

ВиК ремонт променя трафика в Бургас: ограничения на „Дебелт“ и в „Зорница“

В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул. „Сливница“ и ул. „Александър Стамболийски“ се затваря за моторни превозни средства (МПС) от 10:00..

публикувано на 18.08.25 в 08:00

Понеделник започва със слънце, след обяд облаци, но без дъжд

В понеделник сутринта ще е предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места в Западна и Северна България ще има превалявания от дъжд и гръмотевици. По интензивни ще са явленията в планинските райони. Почти..

публикувано на 18.08.25 в 07:08