„Като учител, а и 99 % от учителите в България сме твърдо за колкото се може повече присъствени обучения. При големите ученици по-трудно може родителят да ги контролира, докато при малките ако го няма този контрол, голяма част от тях просто използват онлайн обучението за всичко друго, но не и за учене. При всички случаи учителят много трудно може да контролира кой реално е в часовете и кой формално“, допълни той.
Оказва се, че онлайн обучението е довело до по-голямо разслоение между учениците по отношение тези, които са мотивирани и тези, които не са. „Мотивираните използват плюсовете на онлайн обучението и бих казал, че постигат още по-добри резултати. Никой не им пречи вкъщи, когато слушат урока от учителя, могат да му задават въпроси и имат достатъчно време за самоподготовка. Този, който не е мотивиран, в този случай абсолютно може да се изолира от обучението. Регистрира се официално в системата, но реално той не присъства в часовете. това води до още по-големи образователни дефицити“, поясни Янков.
Той допълни, че учителите са добре подготвени и не се притесняват, ако отново се наложи въвеждане на дистанционно обучение. Според него е важно поне за децата от начален курс да се осъществи максимално дълго време присъствие в класните стаи.
В Бургаска област за следващата учебна година се предвиждат 149 паралелки след 7 клас, с 8 по-малко от миналата година . В тях ще могат да продължат обучението си 3 799 ученици, които са с близо 200 по-малко в сравнение с година назад. Запазва се тенденцията към увеличаване на STEM профилите и професиите, показва приетия план-прием за учебната..
Продължава отпадането на ученици в гимназиалния курс в Ямболска област. За следващата учебна година се предвиждат 44 паралелките за осмокласници, броят на децата остава почти без промяна, стана ясно по време на обсъждането държавния план-прием за учебната 2025 – 2026 година. За следващата учебна година от просветното министерство са отпуснали..
Разделението на властите според Конституцията, мястото и ролята на съдебната власт в Република България и структурата на съдебната система обсъди днес председателят на Апелативен съд – Бургас - съдия Пламен Синков с единадесетокласници от ППМГ „Акад. Никола Обрешков“. Учениците от XI „д“ клас с профил „софтуерни и хардуерни науки“ проведоха час на..
Липсва национална стратегия за развитието на математическото образование в прогимназията. За това алармират от гражданска група "Математика за всички деца". Пред БНР Тодор Тодоров обясни: " Има единствено частична регионална стратегия , която е под шапката на Регионалните управления за образованието и тя засяга само математическите..
На 12 и 13 април Бургас отново ще бъде домакин на най-големия фестивал за LEGO роботика в света - FIRST® LEGO® League Challenge, който ще се проведе в Конгресния център и се организира от Център за творческо обучение и Община Бургас. Търси се енергична и вдъхновена група доброволци, с които събитието да стане незабравимо за всички участници и гости...
Екип от 12 български ученици от 11-и клас, ръководен от Елица Павлова, спечели първо място сред участници от цял свят в престижния конкурс за проектиране на космическа колония, организиран от Националното космическо общество в САЩ. Тазгодишното издание на конкурса привлече повече от 9 хиляди ученици с над 1600 проекта от 11 държави. Проект на нашите..
Нова дигитална образователна платформа ще помага на бургаските ученици при подготовката им за пробни изпити и НВО по математика в 4 и 7 клас. Платформата – www.izpita.com , е заредена с безплатни учебни материали и тестове за упражнение, които ще помогнат на децата да се подготвят по най-ефективния начин. Izpita е създадена от възпитаниците на..
Продължава отпадането на ученици в гимназиалния курс в Ямболска област. За следващата учебна година се предвиждат 44 паралелките за осмокласници, броят на..
В Бургаска област за следващата учебна година се предвиждат 149 паралелки след 7 клас, с 8 по-малко от миналата година . В тях ще могат да продължат..