Две кръгови кръстовища, до Асфалтовата база и пред Горското стопанство, знакова сигнализация, аварийна площадка и контрол на скоростта и тежестта на камионите. Това са основните предложения, които експерти от Института за пътна безопасност (ИПБ) предложиха на обществено обсъждане в Айтос.
Експертите изготвиха анализ след тежката катастрофа в града, при която загинаха трима души. Предлагаме мерки, докато бъде изграден обходен път на Айтос, посочи Богдан Милчев от неправителствената организация. Кметът Васил Едрев коментира, че няма достатъчно конкретика:
„Дали ще е повдигнато колелото или какво, колегите от АПИ казват „Слушайте! Това нещо, направена количествено-стойностната сметка, от проектанта който е, с него отиваме в Агенция „Пътна инфраструктура“, искаме 50 000 лв. и можем да го направим до края на месец ноември“. Ние разказваме всички мерки, които всички са убедени в това, което трябва да бъде направено, но конкретика няма“, каза Едрев.
Милчев контрира, че те дават предложенията, а общината и пътната агенция трябва да възложат проект, който да ги отрази:
„Това са само предложения на схема. А кметът и АПИ да се разберат и да възложат проекта. Не очаквайте аз да ви направя и да възложа аз проекта. Не очаквайте хората да го възложат този проект. Този проект е задължение на институциите да го възложат. И конкретиката я чакаме от Вас, г-н кмете. Вие да кажете ще възложите ли такъв проект за кръгово“, коментира Милчев.
Васил Едрев подчерта, че те не могат да извършват дейности върху републикански път. Христо Гюров от областното пътно управление посочи, че пътната агенция вече работи по някои от въпросите:
„Също сме говорили с проектанти за кръговото кръстовище на Асфалтовата база. Не мога да ви дам точно срок кога ще стане“, посочи Гюров.
В последствие, общината и пътното управление започнаха да си прехвърлят отговорността за пътя и дейностите по него. От института ще изпратят готовия доклад с техните предложения до кмета на Айтос.
Подробности можете да чуете в прикачените файлове.
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни заговезни. В края на февруари в Ямбол за 26-и път ще се проведе Международният маскараден фестивал „Кукерландия". Представители на единствената градска ямболска кукерска група ще огласят..
2 деца са потърсили медицинска помощ в Бургас след употреба на вейп с упойващо вещество. Случаите са от ноември миналата година и бяха изнесени днес при отчет на Местната комисия за борба с противообществените прояви на непълнолетни и малолетни лица в града. В електронното устройство е открит хексахидроканабинол. Момчетата са имали повръщане и..
Един летящ ловец е застрашен от изчезване в България. Това е ловният сокол, който е бил предпочитан за лов на зайци от конния български народ. Сега ловът със соколи е забранен, а видът е включен в Червената книга на България в категорията „Критично застрашен“. Спасителния център на „Зелени Балкани“ търси финансова подкрепа, за да..
Възстановено е движението по пътя Бургас – Каблешково при разклона за Каменар. Това съобщиха към 16 часа от АПИ. Заради катастрофа, по-рано днес движението на превозни средства бе ограничено. По-рано от бургаската полиция съобщиха, че до 17 часа пътната отсечка между селата Лъка и Каблешково ще остане затворена за движение. По първоначални данни от..
Старт на строителството на нови два физкултурни салона бе дадено днес в Сливен. Те ще се ползват от учениците от Професионалната гимназията по изучаване на западни езици „Захари Стоянов“ и ППМГ „Добри Чинтулов“, които в момента делят една стара сграда. Проектът е на стойност 4 милиона лева, а финансирането е от държавната програма за финансиране на..
Извършена е резитба на дърветата от вида Гинко Билоба на главната пешеходна улица в Поморие, информират от общината. Екип на предприятието „Озеленяване, горско и селско стопанство“ е подравнил дърветата. Целта е да постигне от една страна – по-естетичен вид, а от друга – увеличаване на листната маса след започване на вегетация, поясняват..
Лекция ще проследи развитието на Бургаския музей през втората половина на ХХ век. На нея ще се открои неговата основна роля в проучването и опазването на културното наследство в Бургаския регион. Ще бъдат представени разкопки на ключови археологически обекти, научни изследвания и значими личности, допринесли за утвърждаването на музея като водещ..
Кукерски игри предстоят тази неделя, 16 февруари в квартал Меден рудник. Групата „Козият рог“ще обиколи къщите, за да прогони злото. Началото ще бъде..
Пътят между Ямбол и Сливен е най-натовареният участък от републканската пътна мрежа на територията на Ямболска област. Възможност за разтоварване на..
Възстановено е движението по пътя Бургас – Каблешково при разклона за Каменар. Това съобщиха към 16 часа от АПИ. Заради катастрофа, по-рано днес движението..