Изказване на депутатът от „Продължаваме промяната“ Мирослава Петрова, че плажът "Алепу" ще бъде възстановен напълно, отново фокусира общественото внимание към недовършения строеж на бившия Шофьорски плаж. Оказа се, че инвеститорът Стоян Василев не е запознат с намеренията , въпреки че търсел диалог с отговорните институции.
Видяхме един пример за лоша комуникация, поясни той. Като инвеститор на обекта, като заинтересова страна, трябваше да бъдем уведомени, а не това да стане чрез медиите, към момента нямаме нищо получено по официален канал:
"Не мога да коментирам тези думи, защото ние нямаме никакво предписание на база, на което да правим коментар. РДНСК е в момента инстанцията, която оттук нататък ще прецени какво и как да се случи.Не съм бил потърсен и от тях. Ние направихме опит да влезем в диалог с министерството, аз миналата седмица имах запазен час за среща с министъра, която беше по непонятни за мен причини в последния момент отменена. Мислех си, че този начин на управление през медиите е останал в миналото, но явно на някои им харесва да обявяват през медиите определени действия. Дори те още да не са предприети от съответните институции. Представител на законодателната власт да казва какво ще направи представител на изпълнителната власт, това за мен е най-малкото смесване на различни власти."
Ще изчакаме всички законни процедури, преди да пристъпим към следващите действия, каза още Стоян Василев. Неговата цел е там да бъде построен жилищен ваканционен комплекс. Самият строеж не е незаконен, подчерта той.
"Решението на ВАС засяга само строителното разрешение, никъде в решението не се казва, че строежът е незаконен. Това беше потвърдено от г-жа Петрова в изказването й в Парламента, че укрепителното съоръжение, свлачищното съоръжение е напълно законно. Аз затова исках да вляза в контакт с министерството и с РДНСК , с община Созопол, за да можем да намерим начин, по който да решим този сложен юридически казус и ребус, който сътвори решението на ВАС.То третира само строителното разрешение, но не третира самия изграден строеж. Ние сме си напълно в правото да започнем процедурата за втория етап от начало и съответно да си поискаме ново строително разрешение."
Припомняме, че строежът стана обект на поредица от протести на екозащитници, които настояваха теренът да не се превърне в бетонов комплекс.
В момента имаме протестирано решение на оценка на съответствие от страна на прокуратурата , обясни директорът на регионалната екоинспекция Павел Маринов:
" То е издадено от нашата служба към момента на приемането на строежа като проект. Предполагам, че до месец най-късно ще излезе решението.Като излезе ще преценим съобразно него какви действия да предприемем. В момента нямаме някакви причини да предприемаме каквито и да е действия по този обект, защото не сме сезирани нито от инвеститора, нито от РДНСК. Инвеститорът трябва да прецени как да действа, дали да го образува наново или да го събаря. Ако го събаря трябва да направи проект за рекултивация на терена във вида, който е бил."
ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ:
Две нови подзони на платеното паркиране ще се въведат в к-с"Възраждане" в Бургас. Така целият ще стане синя зона, каза управителят на общинското предприятие "Транспорт" Пламен Димитров. Постъпили са много сигнали и молби до местната администрация, в които се настоява платените места да се увеличат, уточни той. В момента предложенията за разширението..
Министърът на туризма Мирослав Боршош проведе среща с представители на Националния борд по туризъм, на която обсъдиха предстоящите законодателни промени в Закона за туризма, маркетинговите и рекламните стратегии, развитието на отделните видове туризъм, както и необходимостта от дигитална трансформация в сектора. Туристическият бранш обсъжда..
Най-голямата българска компания за ремонт на самолети от гражданската авиация ще инвестира в Бургас 120 млн. лв и ще разкрие 1 500 работни места. Днес бе подписан договор между Сливенската епархия и фирмата за терена. На подписването присъстваха Сливенският митрополит Негово Преосвещенство Арсений, управителят на „Електра Транс Глобъл“..
Организации призовават за бойкот на търговските вериги и хранителните магазини на 13 февруари. Причината са високите цени на храни и стоки. С ред тези, които апелират да не купуваме за ден, са Гражданската инициатива "Системата ни убива", Федерацията на потребителите, Обединените пенсионерски съюзи и други. Идеята е да се последва примера на..
Потребителските нагласи продължават да се влошават в началото на първото тримесечие на настоящата година, тъй като потребителите са по-песимистично настроени по отношение на техните финанси и общата икономика ситуация в страната, показват резултати от последното проучване на Националния статистически институт (НСИ). През януари 2025 г. общият..
Ремонтни дейности, изграждане на нови обекти и решаване на дългогодишни проблеми, това е целта на общинското ръководство на община Царево. Кметът Марин Киров направи през последните дни срещи с жители на различни населени места и провери на място как се извършват текущи строителни дейности. Тези приемни дни продължават, каза той за БНР Бургас...
Първото издание на Годишните награди на Община Бургас в сферата на туризма премина под знака на кандидатурата на морския град за Европейска столица на културата през 2032 година. Отличени бяха хотели, ресторанти, заведения и атракции. Целта на инициативата е Община Бургас почете приноса на бранша към доброто позициониране на морския град в..
Най-голямата българска компания за ремонт на самолети от гражданската авиация ще инвестира в Бургас 120 млн. лв и ще разкрие 1 500 работни места...
Организации призовават за бойкот на търговските вериги и хранителните магазини на 13 февруари. Причината са високите цени на храни и стоки. С ред..
Две нови подзони на платеното паркиране ще се въведат в к-с"Възраждане" в Бургас. Така целият ще стане синя зона, каза управителят на общинското..