Село Зидарово се съвзема след наводненията, съобщават от пресцентъра на Община Созопол. Там след последната буря беше обявено частично бедствено положение за 48 часа.
Центърът е почистен от натрупаните наноси и отпадъци. Към момента се извършва аварийно възстановяване на уличните трасета.
Компрометираните улици се насипват с чакъл и се валират,. Част от тях са били непроходими след пороя. До средата на следващата седмица всички щети по инфраструктурата ще бъдат възстановени.
Общински служители и доброволци помагат за почистване на селото.
Най-пострадалата сграда в Зидарово – Пенсионерският клуб, вече е почистена. Кметът Тихомир Янакиев се ангажира там да бъде извършен по-сериозен ремонт, тъй като тя се ползва често от възрастните хора и е обществена необходимост.
Според градоначалника, щетите в Зидарово са щели да бъдат катастрофални, ако деретата не са били почистени миналата година.
"Въпреки, че състоянието на селото е тежко, то щеше да е много по-сериозно, ако миналата година не бяхме почистили деретата“, допълни той.
Традицията за професионално почистване на открояващия се паметник на Апостола в Профилираната гимназия за чужди езици "Васил Левски"- Бургас бе спазена. Инициативата е на братята Кеворк и Степан Дадурян. Поводът е 152-годишнината от обесването на Васил Левски. Акцията бе в присъствието на директора на гимназията Весела Иванова. Инициативата се..
За утре Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) издава предупреждение от втора степен - оранжев код за област Бургас и от първа степен (жълт код) за 8 области в Източна България за ниски максимални температури, обилни валежи от сняг и образуване на нова снежна покривка. Ще има условия за виелици и навявания. Оранжев код е обявен..
Отпада ограничението за движение на тежкотоварни автомобили над 12 т по пътя Омуртаг–Котел в участъка Котел – Тича. Това съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Пътищата в цялата община Карнобат са проходими при зимни условия. Автомобилите трябва да са оборудвани с всичко необходими за тях, каза за БНР Бургас заместник-кметът Стефка..
Консултативният съвет за национална сигурност заседава днес заради рисковете и заплахите, произтичащи от разпространението на наркотици и опиати сред подрастващите и от злоупотребата с тях. Заседанието беше свикано от президента Румен Радев месец след смъртта на 14-годишно момче, което падна от високо след употреба на вейп с наркотично вещество...
Община Котел обяви 18 и 19 февруари за неучебни, заради падналия сняг и трудното придвижване по пътищата. Учебният процес няма да бъде прекъснат само на Националното училище по фолклорни изкуства "Филип Кутев", защото на учениците не се налага да пътуват тъй-като живеят в общежитие. Във всички останали общини в Сливенска област учебният процес..
„БДЖ-Пътнически превози“ ЕООД официално въвежда в експлоатация автоматите за продажба на билети, които ще осигурят по-бърз начин за закупуване на хартиени превозни документи. Разработката на софтуера за автоматите е дело на „Информационно обслужване“ АД, като част от цялостното надграждане на Системата за билетоиздаване и резервация. Първите..
Предложението за поскъпване на синята и зелената зона в Бургас от 1,30 на 2 лева влезе в комисиите към местния парламент и предизвика дебати . Докладната записка е на общинската администрация и предстои да бъде гласувана на заседанието на общинския съвет на 25 февруари. Мярката цели ограничаване на трафика и паркирането в централната градска..
Областният управител проф. Мария Нейкова изпрати искане до Министерство на регионалното развитие поземлен имот държавна собственост да бъде предоставен..
Планинските пътища в Сливенско са проходими при зимни условия, съобщават от Областно пътно управление. Няма затворени участъци от републиканската пътна..
Заради лошите метеорологични условия се отменя факелното шествие в памет на Васил Левски. По традиция на 18 февруари ученици от бургаските училища се..