Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рубриката "Радиомагазинче Надежда" представя:

Станка Петкова изработва дръвчета от скандинавски мъх и венци от цветя

Дъщеря й Снежана обича да реди мъниста и да рисува



ДОБРОТО е около нас и може да предизвика добро! Това го доказа фейсбук групата Купи подарък от майка на дете с увреждане. В нея майки на деца с увреждания показват снимки на ръчно направени от тях сувенири, подаръци, ръкоделия, плетива, а който желае може да си закупи. Участват и социални предприятия и хора с увреждания. В подкрепа на групата ние създадохме рубриката "Радиомагазинче Надежда". В нея всяка седмица ви срещаме с участник в групата, за да чуем историята му и да ви представим това, което изработва.

Станка Петкова е майка от Сливен, тя има син и дъщеря. Снежана на 26 години и е специалното й дете, тя е със синдром Стърч - Вебер и епилепсия. Двете изработват дръвчета от скандинавски мъх, красиви аранжировки и венци с изкуствени цветя, бродирани ключодържатели, пръстени, обеци, медальони. 


"Снежи е ходила на училище до 11 клас, беше добре приета, аз я придружавах. Там започна да се занимава с направата на гривнички, обички, герданчета. Тя много обича да реди мъниста и може да се занимава с тях с часове, обича и да рисува, има усет към цветовете. Аз пък бродирам и с удоволствие изработвам такива бижута, аранжирам и цветя с огромно удоволствие! Снежи мечтаеше да има ателие и така създадохме наша фейсбук страничка, която нарекохме "Снежинка". 

  
Станка Петкова е член на групата „Купи подарък от майка на дете с увреждане“ и споделя, че благодарение на нея се чувства удовлетворена и щастлива, че може да работи по този начин и да се грижи за дъщеря си. 
повече може да чуете в звуковия файл:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Румен Радев първи се гмурна при потопения кораб "Чавдар" край Созопол

Край Созопол потопиха риболовния кораб "Чавдар", за да може плавателният съд да се превърне в изкуствен риф. На събитието присъства и президентът Румен Радев, който се гмурна край кораба. "Ние сме длъжни да утвърждаваме статута на България като морска държава. Не само заради растящото стратегическо значение на Черно море за нашата сигурност и..

публикувано на 05.08.25 в 12:55

Риболовният кораб “Чавдар“ ще бъде превърнат в изкуствен риф край Созопол

Риболовният кораб “Чавдар“, служил в българските води от 1964 година, ще бъде потопен край бреговете на Созопол. Това съобщи в профила си във Фейсбук Михаил Заимов, който е инициатор на идеята за превръщането на плавателния съд в изкуствен риф. Първоначалната дата за потапянето е 6 август, но заради прогнозите за влошаване на времето акцията е изтеглена..

публикувано на 05.08.25 в 08:30

платена публикация
Фестивалът LUNAR привлече посетители по Южното Черноморие

Фестивалът LUNAR: Море от светлини се проведе по крайбрежието на Южното Черноморие – от Лозенец до Синеморец. Събитието представи дигитални проекции и интерактивни инсталации, които превърнаха редица локации в сцени на съвременното изкуство. Програмата включи светлинни структури, реагиращи на движение и звук, както и прожекции върху фасади с..

публикувано на 04.08.25 в 13:00

В Поморие посрещат Нептун и свитата му

Владетелят на моретата и океаните Нептун пристига днес в Поморие. По традиция неговото посрещане ще бъде предшествано от парад на ветроходните съдове. Парадът ще започне от 20.15 ч. от Стария кей, като могъщият бог Нептун и неговата свита от русалки ще слязат отново на кея около 30 минути по-късно. Специалното събитие се организира от Община Поморие и..

обновено на 03.08.25 в 14:05

Впечатляващ старт на LUNAR: Море от светлини в община Царево /СНИМКИ/

Впечатляващи дигитални проекции, интерактивни инсталации и артистични трансформации на пространството докоснаха зрителите на старта на LUNAR: Море от светлини  по Южното Черноморие. С ветовноизвестният фестивал за дигитално и светлинно изкуство бе открит в Царево от м инистъра на туризма Мирослав Боршош. В  рамките на първото..

обновено на 02.08.25 в 09:10

Цвети Асенова: Да дарявам изкуство, това ме зарежда с положителна енергия

Цвети Асенова изрисува коридорите на Медицинския център в Царево и направи това безвъзмедно. Ще ви припомня, че тя е художничката, която по своя инициатива разкраси и кея на Приморско. Морското дъно с обитатели от Черно море и световния океан през миналото лято се превърна в атракция за туристите.   Цвети Асенова изрисува с морски..

публикувано на 01.08.25 в 13:05

Кулинарен фестивал World Taste Fest в Бургас

От 15 до 24 август Морска гара Бургас ще бъде домакин на World Taste Fest 2025 – мащабен гастрономически фестивал, който обединява вкусовете на света в едно незабравимо кулинарно преживяване. Топ готвачи от Сърбия, Турция и Испания пристигат специално за събитието, за да представят емблематични ястия в цялото им многообразие и автентичност. Посетителите..

публикувано на 31.07.25 в 14:30