Приоритет за министерството на туризма е изплащане на забавените средства, които се дължат по програмата за настаняване на лица търсещи временна закрила", заяви в Бургас служебния министър на туризма д-р Илин Димитров. Над 25 хиляди са настанени в бази, а 750 са украинците, които са започнали работа и се интегрират в обществото. "Към момента има над 500 преписки и жалби за неизплатени по програмата средства, при част от случаите има констатирано разминаване", каза още служебния министър.
Средствата които държавата дължи са планирани за изплащане, но се чака решение на МС, след него те ще бъдат преведени по сметките в най-кратък срок.
По отношение на туристическия сезон министъра посочи, че в сравнение с 2019-та спадът е с 25%, но спрямо миналото лято има ръст в посещенията. Със 70% повече са чартърите, които са пристигнали от март до сега в нашата страна.
Относно чадърите и шезлонгите на плаж в Несебър, които бяха поставени от хотелиер, а в последствие се оказа, че територията е морско дъно, министърът каза, че още няма взето решение как ще се процедира в случая.
"Ако ивицата остане пясъчната, то министерството на туризма може да поиска тя да бъде вписана като морски плаж", заяви още министър Димитров.
Дирекция „Бюро по труда“ – Бургас организира "Среща с работодатели" в сферата на туризма, хотелиерството и ресторантьорството. Трудовата борса ще се проведе на 12 март 2025 г. от 10:00 часа в сградата на ДНА в град Бургас, ул. „Христо Ботев“ № 48. Събитието ще предостави възможност за запознаване с дейността на водещи компании в бранша,..
Въпреки ниските температури и снега в някои райони на Бургаско миналия месец, няма почти никакви поражения върху есенните култури. Според Николай Киров, председател регионалния съюз на зърнопроизводителите в Бургаско състоянието им е добро. Зърнопроизводителите са обнадеждени за реколтата тази година, макар че е още рано да се направят конкретни..
От днес Община Бургас дава начало на нова сесия за набиране на проекти, които са за подпомагане на стартиращи предприемачи. Инициативата е насочена към граждани и фирми, регистрирани по Търговския закон до 3 години преди датата на кандидатстване, които отговарят на условията за микро или малък бизнес, екипи от минимум 2 физически лица, както и ученици..
На международното туристическо изложение „Ваканция и СПА ЕКСПО 2025“- София община Царево представя местния бизнес. За първи път Общината организира томбола, която ще продължи през трите дни на участието си в изложението. В томболата бизнесът предоставя ваучери за нощувки и за пазаруване от търговски обекти в Царево, както и Странджански манов..
Община Бургас продължава да надгражда дигиталните си услуги в сферата на туризма и през тази година. Това стана ясно по време на участието й в 41-то издание на туристическото изложение "Ваканция & СПА Експо. То се провежда от 9 до 11 март в София. Морският град впечатли всички посетители на събитието с атрактивния си щанд в зала 3 в Интер Експо..
Количеството на произвежданият в България мед намалява, въпреки че пчелните семейства и кошерите се увеличават. Това сочат данните от най-новия аграрен доклад на Министерството на земеделието. Все по-ниска става и цената, на която пчеларите успяват да реализират продукцията си. През последната година у нас са загинали над 34 000 пчелни семейства Към..
Нов кръгов маршрут е изграден около град Малко Търново, съобщиха от туристическото дружество „Насам-натам“. Той свързва трите параклиса Боже име, св. Богородица и св. Марина и минава през местностите Тагарово и Черногорово. Маршрутът е с дължина 14.4 км и се изминава за около 5 часа. С това всички планирани маршрути около Малко Търново са..
Въпреки ниските температури и снега в някои райони на Бургаско миналия месец, няма почти никакви поражения върху есенните култури. Според Николай Киров,..
Дирекция „Бюро по труда“ – Бургас организира "Среща с работодатели" в сферата на туризма, хотелиерството и ресторантьорството. Трудовата борса ще се..
На международното туристическо изложение „Ваканция и СПА ЕКСПО 2025“- София община Царево представя местния бизнес. За първи път Общината..