Нови паркоместа, нови опции за ползване на общинските паркинги и запазване на синята зона за летните месеци – това обяви кметът на Созопол Тихомир Янакиев при обсъждането на предстоящия туристически сезон с обществеността на града.
Той допълни, че цените в общинските паркинги и синята зона няма да се вдигат и остават на нивата от миналата година.
"Вече са начертани 150 нови паркоместа в Созопол, чертае се и в Черноморец", каза Йордан Петков от дирекция "Управление на собствеността, туризъм и стопански дейности" в общината.
Общинските паркинги вече ще известяват броя на свободните места за паркиране на монтирани тази година светещи табели. Към сега съществуващите паркомати пък са поставени допълнителни устройства, с които при проблем шофьорите може да се свържат с кол център. Плащането като цяло остава без ползване на мобилни оператори.
Разработва се и проект за триетажен паркинг на Боруна в новия град. „Това е последното голямо място останало незастроено в тази част и според мен не е редно да се дава за построяването на нови хотели, къщи за гости, а е правилно това място да реши инфраструктурни проблеми в тази част на града“, посочи Янакиев.
От общината увериха, че целта им е постоянно разширяване на местата за паркиране, тъй като след пандемията се забелязва устойчива тенденция все повече туристи да идват с автомобили. "Стремим се да довършим паркинг "Люлин" до началото на сезона и там ще имаме нови 40 паркоместа", посочи кметът Янакиев. Иначе общинските паркинги са 7, общо местата за паркиране са около 700.
„Ще направим предложение пред общинския съвет да даде възможност на хората да ползват платен абонамент и през зимния сезон. Сега каква ще е цената не мога да кажа, но при всички положения ще е доста по-ниска от това, което е през лятото“. Така градоначалникът отговори на предложение за това от страна на гражданин.
Други жители се оплакаха от шума. По думите им макар да подават сигнали на тел. 112, при пристигането на полицейския патрул, шумът спира, след което тормозът отново започва. "Подавайте писмени сигнали в полицията, при образуването на преписка ще последват задълбочена и пълна проверка", обясни началникът на Криминална полиция в Созопол Димитър Георгиев. Той бе категоричен, че компромиси с шума няма да се правят и след предупреждение и акт заведенията-нарушители ще се затварят.
Гражданите се интересуваха още от проблеми, свързани със сметоизвозването, локални инфраструктурни въпроси, изграждане на открити фитнес площадки и др. Срещата се проведе в малката зала на читалището, като тя премина без участието на собственици на големи хотели и ресторанти от района.
Областният управител Владимир Крумов представлява област Бургас в заседанието на Комитета по наблюдение по трансграничната програма България – Турция 2021-2027, финансирана от Европейския съюз. Европейско и национално съфинансиране ще бъдат инвестирани в предотвратяване на горски пожари. Комитетът одобри правилата за кандидатстване по..
След протестите за ръст на заплатите в градския транспорт и обществените медии, специалистите в музеите и художествените галерии също ще протестират. Трети ден без наземен градски транспорт в София, метрото работи "Преди всички с ниски доходи"... Протестът на обществените медии в центъра на София Работещите в БНР, БНТ и БТА на протест,..
В ямболското село Бояджик почетоха паметта на загиналите в бунта преди 149 години. В кръвопролитните събития по време на Априлското въстание са избити близо 200 души. Инициативен комитет настоява те да бъдат канонизирани за свети мъченици от Българската православна църква. Въстанието в Бояджик е втората по мащаб акция в рамките на Сливенския..
"В момента средната работна заплата в радиото изостава с 45% от средната работна заплата за столицата, което е изключително унизително. Ние сме обществена медия, а обществената медия функциите са ѝ в кризи и във всякакви такива ситуации, в които хората разчитат единствено и само на нас", коментира Дарина Григорова – журналист в Радио България...
Бургас ще бъде домакин на инициативата „Зелен уикенд: Бъди активен!“ от 16 до 18 май, организирана от Община Бургас в рамките на новата програма за здравословен и устойчив начин на живот. Събитието ще предложи богата програма от активности на открито, насочени към всички възрастови групи и интереси – от спорт и екология до култура и семейни..
Карнавалът на биоразнообразието ще даде старт днес на „Зелен уикенд“ в Бургас. Поредица от прояви с екологична насоченост предстоят през двата почивни дни. В 13-то издание на Карнавала на биоразнообразието са записани 251 деца от 21 детски градини в Бургас. Празничното шествие, водено от музиканти от НУМСИ „Панчо Владигеров“ ще..
Голямо количество опасни отпадъци, включително и използвани медицински консумативи, са открити в изоставен търговски обект в покрайнините на Ямбол. Подаден е сигнал в здравната инспекция в града, очаква се проверка от Регионалната екоинспекция в Стара Загора. След сигнала, получен в края на миналата седмица, е извършена проверка в обекта, обясни..
От днес - 16 май започва ремонт на пътя Бургас- кв. Сарафово, съобщават от общината. Поради тази причина за един месец пътното платно в посока от град..
Голямо количество опасни отпадъци, включително и използвани медицински консумативи, са открити в изоставен търговски обект в покрайнините на Ямбол. Подаден е..
Ученици от специалност "Парково строителство и озеленяване" в Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Кольо Фичето“ – Бургас..