Пореден национален протест срещу войната по пътищата подготвят близки на загинали при катастрофи. Организаторите предвиждат блокада на главни пътни артерии в 20 населени места в цялата страна в неделя, обяви Иван Спасов в Ямбол.
Блокада на международния път към граничен пункт Лесово на кръстовището до ямболското село Козарево, както и спиране на движението по ключови пътни отсечки в още 19 населени места, между които София, Варна, Бургас, Хасково и Шумен, предвиждат организаторите, уточни Спасов.
"Костинброд, Самоков, Боровец, село Братаница, Етрополе, Казанлък, Чирпан, Тополовград, Търговище, Кубрат, Пазарджик, Пещера, Панагюрище, Любимец. Тази седмица ще го проведем от 10 часа, не както първоначално обявих от 11“.
Исканията на протестиращите остават:
"За спешни, неотложни промени в Наказателния кодекс. Специално за транспортните произшествия, когато има употреба на алкохол, наркотици и грубо нарушение на Закона за движение по пътищата, ние искаме тези престъпления да бъдат умишлени, не както досега неумишлени и делата да свършват с условни присъди.“
В писмо до председателя на Народното събрание Росен Желязков протестиращите настояват за спешна среща, а междувременно подготвят:
„На 31 май планираме протест в София, при който ще затворим бул. "Витошка“, от там ще отидем пред Народното събрание, където също ще ги затворим и ще чакаме да ни приемат“.
Бившият кмет на столичния район „Младост“ Десислава Иванчева излезе от затвора в Сливен малко преди 17 часа днес, след като вицепрезидентът Илияна Йотова уважи молбата й за предсрочно освобождаване. Иванчева изтърпява шестгодишна присъда за поискан подкуп от строителния предприемач Александър Ваклин. Заедно с Иванчева беше обвинена и осъдена, и..
Усилията на ямболските огнеборци днес бяха насочени в овладяването на два големи пожара. В предобедните часове пламна вилна зона край Ямбол, в Елховско борбата с огнената стихия в землището на село Мелница продължава и към този час, предава кореспондентът ни Даниела Костова. В местността Курткая край Ямбол, пожарът беше локализиран в рамките на..
Пожар гори във вилната зона в Сливен, над местността „Андреева чешма“. За това съобщи във фейсбук кметът на Сливен Стефан Радев. Екипи на пожарната, полицията, горски служители, военни и доброволци се борят с пламъците на място. В гасенето се е включил и втори хеликоптер. Н яма пострадали хора. Кметът на община Сливен призова хората от..
Наркотичните вещества са открити от полицаи от Първо Районно управление в Бургас, при извършване на проверка в частен дом, разположен на ул. „Цар Калоян“. Жилището е обитавано от 25-годишен мъж от Средец и 35-годишна жена. Полицаите са намерили и иззели две торбички с множество сини хапчета (екстази) с общо тегло 90 гр., свивка с кокаин,..
Във връзка с изграждане на ВиК мрежа в бургаския кв. „Ветрен“, от 10:00 часа утре (30.07.2025 г.) до 11 август (понеделник) се въвежда временна организация на движението на превозни средства. Затваря се кръстовището, което е на ъгъла между ул. „Люляците“ и ул. "Емине", съобщи Община Бургас. Шофьорите трябва да спазват временната организация,..
650 дървета изгоряха при пожар в землището на Айтоското село Поляново. Насажденията - различни видове са собственост на «Бургас-цвет», съобщават от ОД на МВР. Пожарът е обхванал площ от около 2 декара. Огънят е потушен от два противопожарни автомобила и четирима огнеборци. Причините за инцидента, както и стойността на нанесените щети са в..
Овладян е пожарът в местността Бакаджика край Ямбол, след като през целия понеделник продължи гасенето на пожарите в Ямболска област. Малко след 18 часа беше задействана системата BG-ALERT за елховското село Мелница заради евентуално навлизане на пожар в землището на селото заради горящите огнища в хасковските села в района на селата Устрем и Срем...
15-годишно момче е в кома, след като е паднало от 3-ия етаж на хотел в Китен. Детето е от Банско и е било на детски лагер в хотела...
ОДМВР-Бургас издирва 45-годишния Пламен Стоянов Ангелов от Сливен, който е в неизвестност от 30 юни 2025 г. Мъжът е напуснал обитаваната от него квартира,..
Около 5000 дка обработваема земеделска земя, пасища и два частни имота са изгорели при пожара в събота в землището на селата Маринка, Извор и Твърдица,..