Видеоклип публикуван в социалните мрежи, показващ осветено нощно небе и огнени кълба, издигащи се над сливенското село Глушник, което е в района на полигона „Ново село“ стреснаха мнозина жители на региона снощи. От пресцентъра на Министерство на отбраната съобщиха, че това са сигнали ракети и се използват като част от нощно учение и няма опасност за населението.
Кметът на село Глушник Димитър Петков поиска от военните да се съобразяват с населените места около полигона и да не всяват излишна паника сред хората, като предварително оповестяват стрелби, полети или нощни учения.
"Не само това. Хеликоптери много пъти са идвали. Не знам учения ли правят, но в края на селото, почти до селото, тренировки ли правят, кацат излитат нали. И нашите села се обърнаха на полигон."
Днес хората от селото коментираха, че снощи първо са чули гръм, а после са видели и светлини в небето.
"До 11 часа гърмяха и светеше гората, цялата.; Жителите са постоянно под такъв тормоз. Да не кажем, че периодично вървят някакви дронове, самолети, вертолети.; Ще кажеш, че война става тука. И не знам тия хора ще продължават ли по този начин? Трябва да се изселваме ли от това село ли, не знам какво да правим?"
На полигона „Ново село“ се провеждат различни учения на силите на НАТО, разположени по Източния фланг, както и на Българската армия. Те са съгласувани и одобрени от държавата.
С тарата чешма пред Кметство с. Тополица отново дарява прохлада на местните жители и гости на селото. По проект на обща стойност 12 хил. лв беше изцяло подменен стария водопровод на чешмата. Това се случи с безвъзмездно финансиране по Програма „Капка по капка“, благодарение на Фондация „Бикоуз“ в помощ на благотворителността, с финансиране на JTI и..
Представители на организации от сферата на културата, които изпълняват проекти, финансирани по Плана за възстановяване и устойчивост, се събраха на протест пред Министерството на културата. Според тях е блокирано отчитането и е забавено изплащане на средства по процедурите, администрирани от Национален фонд "Култура", което ги изправя пред финансови..
Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на дневната тарифа ще е 0,90 лв./км, а максималният – 2 лв./км, нощната тарифа ще се определя в рамките от 1 лев до 2,20 лв. за километър, уточни председателят на общинския съвет в Ямбол Антон Шиков, след..
Завършиха асфалтовите работи в платното за Бургас в участъка от АМ „Тракия“ в област Сливен, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Обновеното трасе е с дължина 11 км и е между 262-и и 273-и км. При добри метеорологични условия се предвижда до неделя да бъдат монтирани ограничителните системи. През следващата седмица, веднага след като приключи..
Две години след старта на строително-монтажните дейности от ВиК Бургас, вече е въведена в експлоатация реконструкцията на Деривация "Камчия-Юг" при айтоското село Черноград. Обектът, който първоначално е бил изграден преди повече от половин век сега подобрява водоснабдяването за десетки хиляди жители на две от бургаските общини - Айтос и Карнобат...
Жители на бургаския квартал „Победа“ са подали молба към Общинския съвет и към Общината относно кражби и посегателства, които с времето ескалират. Според гражданите, в квартала липсват пътни знаци, полицейско присъствие и какъвто и да е контрол. Те са подавали жалби в Районното управление, но не последвала желаната от тях реакция, а именно..
Към момента няма информация за броя на задържаните по време на вчерашния протест пред парламента срещу проекта за бюджет. Около полунощ група протестиращи се опитаха да преградят булевард "Дондуков" с кофи за смет и да спрат лек автомобил, който се опитваше да премине оттам. Протест срещу Бюджет 2026 в Триъгълника на властта (ОБНОВЕНА) Това..
Две години след старта на строително-монтажните дейности от ВиК Бургас, вече е въведена в експлоатация реконструкцията на Деривация "Камчия-Юг" при..
След служителите на Националния статистически институт и на НОИ в Бургас, които протестираха миналата седмица, днес продължава втората вълна на..
Служители на Бюрото по труда и Регионалната инспекция по околната среда и водите в Бургас протестираха в обедната си почивка с искане за увеличение..