Археолозите от Бургаския музей започнаха разкопки в средновековния български град Русокастро. През тази година целта им е да разкрият северозападната крепостна стена на града, намираща се между замъка и северозападния ъгъл на укрепената площ. Още в първия ден са открити многобройни находки – 4 монети на българския цар Иван Александър, железни стрели, занаятчийски инструменти и др.
Разкопките са финансирани традиционно от Община Камено. Музеят очаква финансиране и от Министерството на културата, за което има подаден проект.
Същевременно се подготвя терена и за средновековния лагер, който ще посрещне своите гости на 22 и 23 юли. Тогава сдружение „Чигот“ ще пресъздаде една истинска средновековна среда – представяне на средновековни занаяти, средновековна кухня, бойни демонстрации с лък и меч, традиционни средновековни костюми за мъже и жени и много други атракции. Събитието е организирано от Община Камено и Бургаския музей.
Кампанията „Книги за смет“, която насърчава рециклирането и любовта към четенето, пристига днес в Бургас. Тя ще предостави възможност на участниците да заменят пластмасови отпадъци за книги, от 10 до 13 ч. на паркинга на ул. Янко Комитов, в кв. Славейков. Тазгодишното издание ще продължи тематичната линия "Буквите, които ни свързват - Събери..
Денят на детето ще бъде отбелязан с редица събития в Бургас. Програмата започва от 10.00 часа на откритата сцена „Охлюв“ и прилежащите алеи до Културен център „Морско Казино“. Предвидена е арт зона, където най-малките ще могат да се включат в направата на маски, бижута, рисуване на балони и артистично гримиране на лица. Ще бъде представена..
С тържествена церемония в Бургас в присъствието на посланика на Израел Йосеф Леви Сфари и външния министър Георг Георгиев завърши 12-тото издание на Международния литературен и филмов ученически конкурс „Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена“. БНР също връчи своя награда. Инициативата за събитието е на Центъра за еврейско-българско..
И в Сливен се проведе протест срещу въвеждането на еврото на площада пред сградата на общината. Ораторите най-често коментираха, че смяната на лева с евро ще бъде огромна загуба за България. Ако приемем еврото, това значи, че ние се отказваме от национален суверенитет. Протестиращите обявиха аргументите си против европейската валута: Как какво ме..
Над 300 души се събраха на площада пред общината в Бургас, за да протестират срещу въвеждането на еврото. Те се обявиха за запазване на българския лев и за провеждането на референдум по темата. Митинг-протестът започна със скандирания: "Искаме си лева!" "Референдум!", "Не на еврото!" и "Оставка!". Снежана Йорданова от партия..
В Ямбол стотици излязоха на протест с настояване за референдум и отлагане на приемането ни в еврозоната. За кратко движението до областната управа беше спряно. Национален протест има в столицата, както и в редица други градове на страната. Според някои от хората в Ямбол в момента е рисковано приемането на единната европейска валута: "Излизаме, за..
Най-добрите български брейк танцьори ще се качат на сцената на Летния театър в Бургас, за да участват в държавното брейк първенство. Началото е в 18 часа. Повече от 100 лицензирани състезатели от София, Добрич, Враца, Разград и Бургас ще мерят сили в индивидуални битки, отборни предизвикателства и уникални шоу изпълнения. Участниците са разделени във..
Над 300 души се събраха на площада пред общината в Бургас, за да протестират срещу въвеждането на еврото. Те се обявиха за запазване на българския лев и..
И в Сливен се проведе протест срещу въвеждането на еврото на площада пред сградата на общината. Ораторите най-често коментираха, че смяната на лева с евро..
Напредва ремонтът на 34-километровия участък от третокласния път през Дюлинския проход в отсечката между Старо Оряхово в област Варна и Гюльовца в община..