Жители на четири сунгурларски села излизат на протест заради лошото състояние на пътя Карнобат-Шумен. Те настояват за спешен ремонт на пътната връзка, която свързва Южна със Северна България. Недоволните ще се съберат в 10 часа на надлеза при село Вълчин.
Пътят е в изключително лошо състояние и опасен за движение, заяви един от инициаторите на протест Ирена Ангелова, която по няколко пъти на ден минава през участъка:
"Шофьорите са принудени да заобикалят дупки и неравности. Минават от платно в платно. Това е безобразие! Вчера минах през селата Вълчин и Лозарево. В Лозарево има дупки, които са с дължина 1,40 метра и с дълбочина 15 см. Това е недопустимо за главен път, който свързва Южна със Северна България."
От агенцията Пътна инфраструктура обявиха, че през август е планирано изкърпването на над 40 хил. кв. м от второкласния път през Ришкия проход, както и цялостен ремонт, който да започне през 2025 година, но недоволните заявиха, че искат спешни мерки. Въпреки, че нямат разрешение, не изключват и блокада на пътя.
Бургас е обект на серия от вандалски действия в последните дни, състоящи се в кражба на електрически проводници, предпазители и разбиване на шахти, алармират от Община Бургас. Това води до прекъсване на електричеството на улици в големи райони от централна градска част и к-с “ Възраждане” и до изразходването на сериозен обществен ресурс за..
С минута мълчание и поднасяне на венци и цветя пред паметника в центъра на града, жителите на Болярово отбелязаха Деня на Христо Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България. В церемонията се включиха ученици, преподаватели, представители на институции и граждани. По време на събитието кметът на община Болярово Христо Христов..
Състоянието и бъдещето на остров „Св. св. Кирик и Юлита“ край Созопол стана тема на парламентарен контрол, след като народните представители от „Възраждане“ Борис Аладжов и Александър Койчев поставиха въпроси към министъра на културата Мариан Бачев. Депутатите изразиха тревога от липсата на реални действия по опазването на сградата на някогашното..
Сливен отбеляза 149 години от гибелта на Христо Ботев и падналите за свободата на България. Точно в 12 часа, под воя сирените, жителите и гостите на Сливен сведоха глави в знак на почит и преклонение към саможертвата на героите на България. Пред паметника на войводата Хаджи Димитър и сливенските възрожденци венци и цветя в знак на признателност..
Много хора се събраха пред паметника на Христо Ботев в Морската градина днес, за да почетат големия български поет, публицист, журналист и революционер. Преди 149 години той умира на връх Околчица. Денят официално се отбелязва от 1901 г. в присъствието на тогава все още живи Ботеви четници. Събитието днес бе организирано от Община Бургас. Пред бюста..
Имагоцидна обработка против комари ще бъде извършена в зоната на бургаското езеро Вая в периода 3–6 юни. Това съобщават от Регионалната здравна инспекция. Дейностите ще се проведат между 04:30 и 10:00 часа от фирма „Д.Д.Д. - 1“ ООД по сключен договор с Министерството на здравеопазването. Ако вали и климатичните условия не позволяват извършването на..
От днес в Созопол влизат режимите на паркиране и условията, които са необходими за безпроблемното протичане на летния туристически сезон. До 30-ти септември ще функционират общинските паркинги. Паркирането на леки автомобили ще се заплаща спрямо зоната, в която е обособен паркинга. Първата зона е на територията на Стария град. Пропускът ще се..
32 отбора от пет държави ще се включат в 16-то издание на футболния турнир за Купата „Свети Никола“ в Бургас. Той се провежда в подкрепа на децата на..
Специалисти по здравни грижи и студенти по медицина излизат на втори протест - с искане за контролен механизъм за минималното възнаграждение на младите..
Кампанията „Книги за смет“, която насърчава рециклирането и любовта към четенето, пристига днес в Бургас. Тя ще предостави възможност на участниците да..